Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara

Hołownia znów mistrzem ciętej riposty. "Nie Jay-Z, tylko gen Z"

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
Najmłodszy poseł w Sejmie Adam Gomoła z Polski 2050 zadebiutował na mównicy. W swoim wystąpieniu użył m.in. pojęcia "gen Z", czyli nazwy pokolenia urodzonego po 1995 roku. Posłowie w ławach bardzo mu przeszkadzali. Wypowiedź Gomoły przerwał marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który zwrócił się do posła PiS Piotra Kalety: – Nie Jay-Z, tylko "gen Z", panie pośle.

Debiut Gomoły na mównicy sejmowej 

Sejm przyjął w środę nowelę Polski 2050-TD, zgodnie z którą, gdy niedziela przypada 24 grudnia, to handel pracuje w dwie kolejne niedziele poprzedzające Wigilię. W tym roku niedziele handlowe przed świętami wypadają 10 i 17 grudnia.

Przed głosowaniem na mównicy pojawił się najmłodszy poseł w Sejmie, 24-letni Adam Gomoła z Polski 2050. – Jako nie tylko poseł sprawozdawca, ale także jedyny przedstawiciel pokolenia "gen Z" w tej izbie, nie mogę nie wspomnieć o sytuacji studentów – powiedział Gomoła, upominając się w ten sposób o postulaty części studentów, którym niedzielny zakaz handlu ogranicza możliwość dorabiania w weekendy. 

Posłowi Polski 2050, politycy partii obecnie rządzącej przerywali i wypominali mu wiek. - Czuję się, jakby to były klasy 1-3 w podstawówce – przyznał najmłodszy poseł w X kadencji Sejmu.


"Nie Jay-Z, tylko gen Z"

– Uwagi pod adresem wieku są niestosowne. Natomiast pana posła proszę o skupienie się na przedmiocie ustawy, którą mamy za chwilę przegłosowywać – upomniał Hołownia. 

To nie były jedyny raz, kiedy marszałek Hołownia zabrał głos w trakcie przemówienia młodego posła. W pewnym momencie po raz kolejny przerwał wypowiedź Gomole, by wytłumaczyć posłowi Piotrze Kalecie z PiS, że się myli. – Nie Jay-Z (amerykański raper – red.), tylko gen Z, panie pośle Kaleta. Tak, to są jednak dwa różne zjawiska – powiedział. Sejm ze śmiechem zareagował na sytuację, a politycy opozycji zaczęli bić brawa. 

"Bardzo mi miło, że wiele osób usłyszało dziś o tak wydawałoby się popularnym określeniu jak "Gen Z". Przy okazji PiS dowiedział się, że średni koszt życia studentów w Polsce za ich rządów wzrósł z 1,5k do prawie 4k miesięcznie. To dlatego młodzi poszli tak licznie do wyborów i odsunęli PiS od władzy" – skomentował sytuację na X Adam Gomoła. 

MP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka