Szymon Hołownia i Mikołaj Kałuszko. Fot. YouTube/Sejm RP
Szymon Hołownia i Mikołaj Kałuszko. Fot. YouTube/Sejm RP

Hołownia zdradza sekretne miejsca w Sejmie. "Nikt nie wie, po co jest ta szafka"

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 65
Na kanale YouTube Sejmu pojawił się pierwszy filmik z udziałem Szymona Hołowni. Lider Polski 2050 pokazuje miejsca w polskim parlamencie, których wcześniej nikt nie widział, a wszystko skupia się w Sali Plenarnej.

Tajemnicza szafka w Sejmie 

Nagranie opublikowane na kanale Sejmu podbija YouTube. Do tej pory obejrzało go ponad pół miliona osób. Na 22-minutowym filmiku marszałek Szymon Hołownia zdradza tajemnicze miejsca na Sali Plenarnej, a towarzyszy mu Mikołaj Kałuszko z Wszechnicy Sejmowej. 

Będąc na mównicy Hołownia w pewnej chwili pokazał tajemniczą skrytkę w stole prezydialnym. – A tu jest szafka. Pytałem, co to za szafka, co tu można schować, co tu się znajduje. Nikt nie wie, po co jest ta szafka. Można tu umieszczać dowolne przedmioty – wytłumaczył. 


Pokój do uspokajania posłów 

Następnie Hołownia i Kałuszko przeszli do tzw. "ciemnego saloniku", czyli do miejsca, które nie każdy może wiedzieć, że istnieje. – To jest miejsce, gdzie można zaprosić posła, jak jest gorąca atmosfera na sali i wygłosić mu kojące orędzie – wyjaśnił marszałek. 

Hołownia zaprosił również widzów na kolejne odcinki podcastu. Zapowiedział, że opowie w nich m.in. o sejmowej bibliotece, gabinecie marszałka i ogrodach.

Oficjalny kanał Sejmu na YouTube pobija internet 

Od pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji, kanał Sejmu, to jeden z najbardziej popularnych kanałów na polskim YouTubie. Aktualnie ma on 368 tys. subskrybentów, a przypomnijmy, że niecałe dwa tygodnie temu pisaliśmy o srebrnym przycisku dla kanału za 100 tys. subskrybentów. 

– Ja już byłem w programie ze złotym przyciskiem. Zobaczymy, co w tej kwestii się wydarzy. Ja się cieszę się z tych 100 tys. subskrybentów. Ludzie naprawdę interesują się tym, co się dzieje po 15 października – komentował wówczas Hołownia. Nowy marszałek z pewnością czeka na milion subskrybentów, bo wtedy platforma przyzna "upragniony" przez niego złoty przycisk. 

MP

Szymon Hołownia i Mikołaj Kałuszko. Fot. YouTube/Sejm RP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka