Kaczyński po Morawieckim. "Te zapowiedzi godzą w bezpieczeństwo Polski"

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
Jarosław Kaczyński wystąpił po expose premiera Mateusza Morawieckiego i jako pierwszy zabrał głos w debacie sejmowej. - Ostatnie zapowiedzi o weryfikacji zakupów zbrojeniowych to godzenie w bezpieczeństwo Polski - ostrzegał posłów, zgromadzonych na sali plenarnej.

Prezes PiS ocenił expose Mateusza Morawieckiego jako zalążek przyszłego zwycięstwa wizji, "która jest jedyną alternatywą". - I ona wkrótce, prędzej czy później, zwycięży - mówił Jarosław Kaczyński.  

Kaczyński zainaugurował debatę w Sejmie

- Najcelniej jako apel do całej klasy politycznej, by próbowała - pomijając spory, o których wszyscy wiemy - znaleźć drogę do bezpiecznej i dobrze rozwijającej się Polski w nowych okolicznościach, nowych realiach dzisiejszego świata - powiedział. 

- By ta klasa polityczna spojrzała na sytuację w naszym kraju, wokół naszego kraju, w Europie, ale także w świecie. Na wszystkie te niebezpieczeństwa, ale i szanse, które są przed nami - kontynuował Kaczyński.  

- Wyzwanie geopolityczne, gdzie za naszą granicą trwa wojna i imperium rosyjskie ma dalsze plany wobec państw UE jest dużym zagrożeniem, dlatego zbrojenie się i rozwój naszej armii jest gwarantem bezpieczeństwa dla Polski i naszych obywateli. Dlatego tak ważna jest modernizacja Wojska Polskiego - zaznaczył Kaczyński. Dlatego - jego zdaniem - potrzebna jest kontynuacja zbrojenia dla armii. - Ostatnie zapowiedzi o weryfikacji zakupów zbrojeniowych to godzenie w bezpieczeństwo Polski - dodał prezes PiS. 

- Polityka odwołująca się do wartości, w których centrum jest wspólnota narodowa uznająca prawa jednostki, jej wolność wyboru we wszystkich dziedzinach życia jest sprawą najważniejszą. Taka wspólnota jest warunkiem funkcjonowania i my zawsze się do tego odnosimy - komentował z mównicy sejmowej.   


Dorobek Zjednoczonej Prawicy

W wystąpieniu Kaczyńskiego nie zabrakło odniesień do dorobku rządów PiS. - W Polsce w latach 1989 – 2015 prowadzona była polityka ,,łatwa” – skutkiem takiej polityki było wielkie bezrobocie, minimalne wynagrodzenia, ogromny wzrost patologii społecznej oraz ucieczka za granicę rodaków, aby utrzymać rodziny, a także wyprzedaż majątku narodowego. Pamiętamy te trudne lata i przeszłość Polski bo taka polityka dominowała do 2015 roku dzięki rządom opozycji. Od momentu przejęcia władzy przez PiS wszystko zaczęło się zmieniać na lepsze - wyliczał. 

Kaczyński wyraził przekonanie, że wizja PiS wkrótce "wygra", "bo jest jedyną możliwą alternatywą" dla obecnej większości.  


Fot. Jarosław Kaczyński w Sejmie/PAP

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka