Ziobro nie uczestniczy w głosowaniach. Powód jednak jest poważny

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 83
Zbigniew Ziobro nie głosował ani za wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego w poniedziałek, ani ws. nowego premiera Donalda Tuska i jego rządu. Lider Suwerennej Polski jest chory i w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie tak aktywny, jak dotychczas.

Ziobro nieobecny w Sejmie

Niektórzy komentatorzy zastanawiają się, dlaczego Zbigniewa Ziobry nie ma podczas kluczowych głosowań przy Wiejskiej. Byłego ministra sprawiedliwości zabrakło na sali plenarnej zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek, gdy ważyły się losy gabinetów PiS i koalicji KO, Trzeciej Drogi oraz Lewicy. 

Ziobro w rozmowie z "Do Rzeczy" zapowiedział krótko, że musi ograniczyć swoją aktywność polityczną, ale nie wyjawił szczegółów. "Wedle naszych informacji stan zdrowia Zbigniewa Ziobry może go wyłączyć z aktywności publicznej, a na pewno ją mocno ograniczy, nawet na miesiące" - podaje Jacek Gądek w gazecie.pl. - Z uwagi na prywatny charakter i szacunek dla rodziny nie będę podawał szczegółów - dodał na portalu X. 

 


"Tu chodzi o zdrowie człowieka"

Interia skontaktowała się z Sebastianem Kaletą, posłem Suwerennej Polski, by potwierdzić doniesienia o stanie zdrowia Ziobry. Polityk odmówił komentarza, mówiąc, że nie czuje się upoważniony do przekazywania tak wrażliwych informacji. - Tu chodzi o zdrowie człowieka - zakończył. 


Fot. Zbigniew Ziobro/X @Zbigniew Ziobro

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka