Owsiak wraca do współpracy z rządem i TVP. Po 8 latach przerwy

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 186
Jerzy Owsiak może być zadowolony ze zmiany władzy. Billboardy WOŚP z kampanii wyborczej zostały odczytane jako wsparcie dla opozycji, która musi pokonać zło. Celebryta wróci do TVP. W czwartek odwiedził też Kancelarię Premiera.

Tusk spotkał się z Owsiakiem

Nie od dziś wiadomo, że Donald Tusk i Jerzy Owsiak bardzo się szanują. Politycy Koalicji Obywatelskiej od lat występują na Pol'And'Rock Festival, wcześniej Przystanku Woodstock. Co roku zachęcają też do zbierania pieniędzy w akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Owsiak może liczyć na wsparcie nowej władzy. 

- W Kancelarii Premiera gościliśmy Jurka Owsiaka wraz z żoną! WOŚP musi grać do końca świata i jeden dzień dłużej - podała KPRM, a na zdjęciu widzimy małżeństwo Owsiaków z Tuskiem. 

- Począwszy od 32. finału WOŚP, który odbędzie się w styczniu 2024 r., fundacja może liczyć na wsparcie wojska. - Wojsko Polskie znów zagra z WOŚP pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Zachęcam wszystkie jednostki wojskowe w kraju i w Polskich Kontyngentach, aby włączyć się w tę piękną akcję. Razem możemy zrobić więcej dla tych, którzy potrzebują wsparcia - napisał szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. 

 


Owsiak wróci do TVP po "odbiciu" jej przez rząd

Wciąż nieznany jest status odbijanej TVP, postawionej dwa dni temu w stan likwidacji przez Bartłomieja Sienkiewicza. Dwuwładza w mediach publicznych i wątpliwości prawne ws. działań ministra kultury nie przeszkadzają nowo wybranemu zarządowi w zawiązaniu umowy z Jerzym Owsiakiem. 

Do opinii publicznej wyciekł niedawno list mianowanego przez ministra prezesa TVP Tomasza Syguta do pracowników telewizji, w którym ogłosił powrót do współpracy z WOŚP. "Telewizja publiczna wraca do swoich widzów. Do każdego polskiego domu. Będzie miejscem, które łączy, a nie dzieli. Znów stanie się drugim domem wybitnych dziennikarzy, aktorów, muzyków, twórców i niezależnych ekspertów, którzy przez ostatnie lata omijali Woronicza szerokim łukiem" - napisał. 

"Znów zagra tu największa na świecie orkiestra ludzkich serc pod batutą Jurka Owsiaka. Będzie pięknie i normalnie. Bardzo na Was liczę" - dodał Sygut. Ostatni finał WOŚP emitowany w TVP odbył się w styczniu 2016 roku. Później Owsiak znalazł oparcie w stacji TVN, która emitowała finały imprezy i wspomagała orkiestrę marketingowo przed i po zbiórkach. 


WOŚP - 32. finał 

Tematem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 28 stycznia 2024 będą "Płuca po pandemii". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii. 

Fot. Donald Tusk, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz Jerzy Owsiak/KPRM

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo