Warszawa, 10.01.2024. Areszt Śledczy Warszawa-Grochów, 10 bm. Do placówki zostali przewiezieni 9 bm. zatrzymani w Pałacu Prezydenckim Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik. (sko) PAP/Leszek Szymański
Warszawa, 10.01.2024. Areszt Śledczy Warszawa-Grochów, 10 bm. Do placówki zostali przewiezieni 9 bm. zatrzymani w Pałacu Prezydenckim Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik. (sko) PAP/Leszek Szymański

Oświadczenie syna Kamińskiego. "Dziś mój ojciec rozpoczął protest głodowy"

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Jakub Kamiński zabrał głos ws. doprowadzenia posłów PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do aresztu śledczego. To syn byłego szefa CBA i ministra spraw wewnętrznych.

Wpis syna Kamińskiego

- Dziś mój Ojciec rozpoczął protest głodowy. To protest przeciwko niesprawiedliwości, przeciwko bezprawiu i przeciwko dyktaturze jaką wprowadza w Polsce Donald Tusk. Proszę wszystkich o modlitwę za jego zdrowie i pomyślność w walce - napisał Jakub Kamiński, który zamieścił list skazanego posła, w przypadku którego sąd - tak jak i Macieja Wąsika oraz funkcjonariuszy CBA - nie brał pod uwagę ułaskawienia prezydenta Andrzeja Dudy. 

 


Protest głodowy

Współpracownicy Kamińskiego i Wasika zorganizowali w środę rano przed Kancelarią Premiera konferencję prasową. Błażej Poboży powiedział, że Kamiński i Wąsik "stali się wczoraj pierwszymi po 1989 roku więźniami politycznymi".

Poboży dodał, że w czasie, gdy prezydent Duda spotykał się z białoruskimi opozycjonistami, służby podległe szefowi MSWiA dokonały - jak ocenił - dokonały siłowego zatrzymania posłów na Sejm. - Posłów wyposażonych w immunitet, ułaskawionych przez pana prezydenta, to są więźniowie polityczni - mówił Poboży.

Jak wspomniał, Kamiński tuż przed "bezprawnym zatrzymaniem" sformułował oświadczenie do ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego Adama Bodnara.

"Oświadczam, że skazanie mnie za walkę z korupcją oraz podjęcie bezprawnych działań dotyczących pozbawienia mnie mandatu poselskiego traktuję jako akt zemsty politycznej. W związku z tym, jako więzień polityczny od pierwszego dnia mojego uwięzienia rozpoczynam protest głodowy. Żądam natychmiastowego zwolnienia z więzienia wszystkich członków byłego kierownictwa CBA objętych aktem łaski wydanym w 2015 roku przez Prezydenta RP" - brzmi treść oświadczenia Kamińskiego. 

na zdjęciu: Warszawa, 10.01.2024. Areszt Śledczy Warszawa-Grochów, 10 bm. Do placówki zostali przewiezieni 9 bm. zatrzymani w Pałacu Prezydenckim Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik. (sko) PAP/Leszek Szymański

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka