Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PAP/Andrzej Jackowski
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PAP/Andrzej Jackowski

Tajemniczy zgon przed komisariatem policji. Ciało leżało na ulicy

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Funkcjonariusze policji w Częstochowie przed jednym z komisariatów znaleźli ciało. Należało ono do 53-letniego mężczyzny, który mieszkał w budynku położonym naprzeciwko komisariatu. Policjanci przystąpili do reanimacji, ale było już za późno. Prokuratura zdecydowała o wykonaniu sekcji zwłok.

Na ratunek było już za późno 

Jak przekazała w sobotnim komunikacie częstochowska policja, ciało mężczyzny, które leżało przed budynkiem Komisariatu Policji II przy ul. Bór 14 w peryferyjnej dzielnicy Ostatni Grosz, wychodzący z komisariatu policjanci zauważyli w sobotę ok. godz. 2.40.

„Z uwagi na brak oznak życia mundurowi przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jednocześnie na miejsce natychmiast wezwano służby medyczne, które po przybyciu przejęły akcję ratowniczą. Niestety stwierdzono zgon 53-letniego mieszkańca Częstochowy” - relacjonowali częstochowscy funkcjonariusze.


Ciało 53-latka przed komisariatem w Częstochowie 

Jak zaznaczyli, ze wstępnych ustaleń wynika, że do zgonu mogło dojść między godziną 1.00, a 2.40 - w tym czasie nikt bowiem nie wchodził i nie opuszczał komisariatu. Na miejscu nie stwierdzono widocznych obrażeń na ciele. Obecny na miejscu prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok, aby wyjaśnić przyczynę zgonu.

Policja podała, że zmarły mieszkał przy ulicy Bór 11 - to budynek położony po drugiej stronie ulicy, naprzeciw komisariatu. Mężczyzna nie zgłaszał się na komisariat, nie figurował w policyjnych bazach danych, nie był legitymowany, policjanci nie wykonywali z nim żadnych czynności, a w jego mieszkaniu nie zgłaszano interwencji.

Apel policji 

Komisariat II policji w Częstochowie nie ma monitoringu zewnętrznego. Kamer nie ma też w najbliższym otoczeniu. Policjanci sprawdzają, czy najbliższy monitoring miejski lub inne kamery zarejestrowały mężczyznę. Ustalają również, czy ostatnio udzielana mu była pomoc medyczna.

Przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci i śledczy Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. Policjanci proszą o kontakt osoby mające jakąkolwiek wiedzę o okolicznościach, które doprowadziły do śmierci 53-latka lub widziały go przed ujawnieniem zwłok pod numerami: 47 858 12 11 lub 47 85 812 55.

MP

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PAP/Andrzej Jackowski

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo