fot. PAP/CANVA
fot. PAP/CANVA

Nalot służb na domy polityków Suwerennej Polski. Jest komentarz Ziobry

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 64
We wtorek służby wkroczyły do domów kilku polityków PiS. Chodzi o nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości, nad którym pieczę w czasach rządów PiS sprawowali politycy Suwerennej Polski. Zbigniew Ziobro udzielił dziennikarzom krótkiej wypowiedzi w tej sprawie. Stwierdził, że drzwi w jego domu zostały zniszczone, a on sam nie otrzymał żadnej informacji od śledczych.

Akcja służb w mieszkaniach polityków PiS

Wiadomo już, że ABW przeprowadziło przeszukania m.in. w domach Zbigniewa Ziobry, Michała Wosia, Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego z Suwerennej Polski. ABW podała, że w sumie prowadzono działania w kilkudziesięciu miejscach zamieszkania osób fizycznych i siedzibach podmiotów gospodarczych. Zatrzymano cztery osoby.

Według informatora portalu wPolityce.pl funkcjonariusze ABW, którzy weszli do domu Zbigniewa Ziobry, nie tylko zaklejali kamery monitoringu. Wyłamali także drzwi wejściowe i częściowo rozmontowali ogrodzenie posesji.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Formalnie były Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie jest podejrzanym w żadnej sprawie, nie przedstawiono mu też zarzutów.

Dziennikarzom portalu niezalezna.pl udało skontaktować się z nim skontaktować. Polityk, przebywający w szpitalu po operacji na nowotwór,  przekazał, że nikt nie utrudniał czynności prokuratury w tej sprawie. Podkreślił także, że nie było żadnej próby kontaktu w związku z planami przeszukania jego domu.

Inne zdanie na ten temat ma natomiast Prokuratura Krajowa, która stwierdziła, że była próba kontaktu z politykiem lub bliską mu osobą. Nie informuje natomiast, czy była obecna osoba przybrana, co jest obowiązkiem przy przeszukaniu. Może to być administrator budynku, ktoś z rodziny lub sąsiad. 

Jak dowiedziała się niezalezna.pl, drzwi do domu byłego ministra zostały przepiłowane.

MB

Fot. Zbigniew Ziobro i Prokuratura Krajowa. Źródło: PAP/CANVA

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka