Facebook
Facebook

Był kapelanem narodowców. Ksiądz Kneblewski nie żyje

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Zmarł ksiądz prałat dr Roman Adam Kneblewski. Był on emerytowanym kapłanem diecezji bydgoskiej. Duchowny miał 72 lata. Uznawany był za kapelana środowisk narodowych i nacjonalistycznych ze względu na swoje wyraziste poglądy.

Ksiądz Roman Kneblewski nie żyje

Informacje o śmierci emerytowanego kapłana przekazała diecezja bydgoska. Pojawiła się ona w środę w godzinach porannych. Wiadomo, że ksiądz Adam Kneblewski miał ostatnio problemy ze zdrowiem. Polskie Radio PiK poinformowało, że kilka dni temu duchowny trafił do szpitala. 

Ks. Kneblewski odprawiał Msze św. w rycie łacińskim. Był proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. 

Duchowny zwany "kapelanem narodowców", znany był ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Określił on m.in. polski hymn mianem "masońskiego". W ostrych słowach krytykował też protesty kobiet w sprawie aborcji. Popierał też teorie wygłaszane przez przeciwników szczepionek.

Na początku 2023 r. biskup bydgoski zakazał duchownemu prowadzenia działalności medialnej.

Środowiska prawicowe wspominają zmarłego księdza

 Zmarłego księdza wspominają m.in. dziennikarze i publicyści związani ze środowiskami narodowymi i prawicowo-chrześcijańskimi.

- Zmarł ksiądz prałat Roman Kneblewski. Smutną informację potwierdziła kuria. "Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony, On wezwał ciebie do królestwa światła. Niech na spotkanie w progach Ojca domu Po ciebie wyjdzie litościwa Matka - napisał na portalu X publicysta portalu PCh24.pl.

MB


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo