na zdjęciu: siedziba Grupy Maspex. fot. materiały prasowe.
na zdjęciu: siedziba Grupy Maspex. fot. materiały prasowe.

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Był współtwórcą spożywczego imperium

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Nie żyje Jerzy Kasperczyk. Współtwórca Grupy Maspex, największej prywatnej firmy spożywczej w Polsce zmarł 26 marca w wieku 62 lat, ale dopiero teraz wiadomość o jego śmierci ujrzała światło dzienne.

Nie żyje Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel Grupy Maspex

Jerzy Kasperczyk był jednym z twórców Grupy Maspex. To gigant, jeśli chodzi o firmy spożywcze w Polsce. Maspex posiada w swoim katalogu takie marki jak Tymbark, Łowicz, Kubuś, Krakus, Tiger i Tarczyn.  

Biznesmen zmarł 26 marca, jednak dopiero teraz informacja o jego śmierci została upubliczniona - informuje "Gazeta Krakowska". Według dziennika pogrzeb Jerzego Kasperczyka został zaplanowany na wtorek 2 kwietnia, a ceremonia odbędzie się w Myślenicach.

Jerzy Kasperczyk był jednym z najbogatszych Polaków

Jak wskazuje Interia, Jerzy Kasperczyk od lat trafiał do kolejnych edycji listy stu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". W zestawieniu za 2023 rok Kasperczyk uplasował się na 44. miejscu, a jego majątek szacowany był na 1,59 mld zł.

 "Kontroluje 16,5 proc. udziałów, ale nie angażuje się w bieżące zarządzanie spółką" -  opisywał współzałożyciela firmy Maspex "Forbes".

Firmę Maspex zakładało pięć osób, a jej początki sięgają 1990 roku.. Oprócz Kasperczyka firmę tworzyli Sławomir Rusinek, Krzysztof Pawiński, Józef Szczur i Zdzisław Struglik. Aktualnie Maspex posiada siedemnaście zakładów produkcyjnych w Polsce i za granicą.  Portfolio grupy to 70 marek i niemal 4 tys. produktów. Przychody firmy w 2023 roku wyniosły 15 mld zł.

na zdjęciu: siedziba Grupy Maspex. fot. materiały prasowe.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka