Donald Tusk o ataku na Izrael. "Świat staje na krawędzi wojny"

Redakcja Redakcja Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 60
Donald Tusk skomentował nocne wydarzenia na izraelskim niebie. Obrona przeciwlotnicza wraz z pomocą sił wojskowych USA strąciła ok. 300 rakiet i dronów. Zdaniem polskiego premiera, świat staje na krawędzi wojny.

Wpis Donalda Tuska 

- Sytuacja na Bliskim Wschodzie nie stanowi w tej chwili bezpośredniego zagrożenia dla Polski. Ale świat staje na krawędzi. Dlatego polskie państwo musi być silne, społeczeństwo solidarne, armia dobrze przygotowana a pozycja międzynarodowa stabilna. Bezpieczeństwo najważniejsze - napisał Donald Tusk. 

 


Izrael przywraca ruch lotniczy po ataku Iranu

Po nocnym ataku Iranu na Izrael przestrzeń powietrzna tego kraju została ponownie otwarta w niedzielę rano. Jak podały izraelskie media, znowu normalnie działa międzynarodowy port lotniczy Ben Guriona w Tel Awiwie. Z powodu irańskiego ataku izraelska przestrzeń powietrzna była zamknięta przez siedem godzin. Według mediów na razie zamknięte pozostanie lotnisko Ramon na południu Izraela. 

Nie wiadomo, jak zareaguje Tel Awiw na zmasowany atak z powietrza ze strony Iranu. Teheran zagroził, że jakikolwiek odwet za nocny nalot dronami i rakietami spotka się z jeszcze bardziej ofensywną odpowiedzią. Nieoficjalnie wiadomo, że Stany Zjednoczone zniechęcają premiera Izraela Benjamina Netanjahu do eskalacji konfliktu. 


Fot. Premier Donald Tusk/Atak na Izrael/PAP/EPA/Canva

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj60 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka