Zdjęcie: Pixabay
Zdjęcie: Pixabay

Totalizator Sportowy jednym z najlepszych pracodawców

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Totalizator Sportowy znalazł się na podium rankingu 50 najlepszych pracodawców tygodnika Wprost. To już piąty ranking tego typu. W ubiegłym roku Totalizator Sportowy zajął 3 miejsce, by w tym roku awansować na drugą lokatę.

Ranking Wprost wystartował tuż po wybuchu pandemii – w 2020 roku, kiedy w świetle niepewnej sytuacji na rynku pracy, firmy zaczęły szukać oszczędności między innymi przez cięcia kadrowe. Jak czytamy na wprost.pl – Zależało nam wtedy na tym, żeby pokazać pracodawców, którzy w trudnych czasach troszczą się o swoich ludzi najbardziej. Nie zwalniają, nie obniżają pensji, nie zatrudniają na śmieciówkach, nie przeprowadzają zwolnień grupowych. A wręcz przeciwnie – zwiększają zatrudnienie, dają podwyżki, umowa o pracę to u nich standard, a nie luksus dla wybranych, a zwolnień grupowych nie przeprowadzali i w ogóle o nich nie myślą.


Totalizator ponownie w czołówce

Mimo zakończenia pandemicznego kryzysu na rynku pracy ranking pracodawców nadal jest aktualny. Rosnąca pozycja Totalizatora Sportowego wynika z sukcesywnego zwiększenia zarobków pracowników, oferowania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, a także regularnego zwiększania liczebności swoich kadr. 


Audytorzy zbadali warunki zatrudnienia w ponad 500 polskich firmach. Najlepszym pracodawcą okazał się LPP S.A., a więc właściciel marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Jest to Polska, rodzinna firma, w której zatrudnionych jest 36 tysięcy osób. Tegoroczne podium zamknął ubiegłoroczny zwycięzca – Kaufland Polska, jedno z przodujących przedsiębiorstw w branży handlu detalicznego. 

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo