fot. Materiały organizatora
fot. Materiały organizatora

Rozpoczął się GalopFest 2024. Wyścigi konne i masa atrakcji

Redakcja Redakcja Hobby Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Już po raz trzeci wiosenny weekend na Torze Służewiec zamieni się w święto jedzenia, odpoczynku i dobrej zabawy dla całej rodziny. Na GalopFest warto przyjść głodnym, najlepiej z przyjaciółmi i zarezerwować kilka godzin, by zwiedzić wszystkie atrakcje. Mecenasem obiektu jest Totalizator Sportowy.

GalopFest 2024. Masa atrakcji i tradycyjne wyścigi

GalopFest, który odbędzie się na terenie Toru Służewiec jest idealną okazją do obejrzenia zaciętej rywalizacji i pięknych koni w trakcie gonitw. Nie jest to jednak jedyne urozmaicenie weekendowego popołudnia, które przygotowaliśmy dla naszych widzów. W międzyczasie do dyspozycji gości będzie mnóstwo atrakcji.

Największą atrakcją Toru Służewiec nieprzerwanie pozostają wyścigi konne, które z okazji GalopFestu będzie można obejrzeć zupełnie za darmo. Wstęp na Tor jest wolny w sobotę i niedzielę 27-28.04 – to doskonała okazja, by zapoznać się z tym wyjątkowym widowiskiem.

Gonitwy zaczynają się o 14:30 i trwają do 17:00 z półgodzinnymi przerwami na przedstawienie koni i wręczenie nagród zwycięskim wierzchowcom i dżokejom.


Galop smaków na Torze Służewiec

Pyszne jedzenie na każdy gust! Od klasycznych burgerów, przez opcje wegetariańskie i słodycze, aż po egzotyczne przysmaki – food trucki na GalopFeście zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia.

Równie ciekawie i szeroko prezentuje się oferta alkoholi: do wyboru piwa kraftowe, prosecco, wina, miody. W planie jest też prelekcja o polskim winiarstwie.

Na GalopFest dobrze się wybrać głodnym z grupą znajomych: szeroki wybór jedzenia i napojów zachęca do wspólnego testowania różnych smaków. Wyścigi konne to rozrywka, w której można wytypować swoich faworytów.

Organizatorzy zaplanowali wydzieloną strefę chillout. Dostępne będą również gry: bilard, piłkarzyki, tenis stołowy.

Ruszył 80. sezon wyścigów konnych na Służewcu

W sobotę 20 kwietnia oficjalnie otwarto jubileuszowy, 80. sezonu wyścigów konnych. Nie zawiedl bohaterowie tego dnia, czyli konie i dosiadający je dżokeje startujący w ośmiu gonitwach, w tym tej najważniejszej - o Nagrodę Strzegomia. W najważniejszym tego dnia wyścigu, czyli przeznaczonej dla trzylatków gonitwie o Nagrodę Strzegomia, zwyciężył faworyt Zen Spirit trenowany przez Macieja Jodłowskiego, a dosiadany przez Dastana Sabatbekowa. Pokonał on dystans 1600 metrów w czasie 1.44,5 i wyprzedził konia Top Profit (pod dżokejem Kamilem Grzybowskim) oraz Cunning Foxa (dżokej Stefano Mura).

Pierwszym gonitwom jubileuszowego sezonu przyglądało się również wielu gości specjalnych: na trybunach obok tysięcy warszawiaków i kibiców z całej Polski zasiedli m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, a także wiele znanych osób ze świata kultury, sportu i biznesu. Potwierdza to, że podczas najważniejszych wydarzeń na Torze Służewiec zwyczajnie „wypada się pojawić”. Mecenasem wydarzenia był Totalizator Sportowy.

MB

Fot. Wyścigi konne. Źródło: Materiały organizatora


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości