fot. SGMK
fot. SGMK

AI wkracza na uczelnie. Podyplomowe studia przyszłości

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
W Szkole Głównej Mikołaja Kopernika w Krakowie ruszył nabór na studia podyplomowe, które są zwiastunem przyszłości.

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchomiła nabór na interdyscyplinarne studia podyplomowe w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Zajęcia na kierunkach „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” oraz „Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)” ruszą już w połowie czerwca br.
Wykłady będą prowadzone przez naukowców praktyków, specjalistów w swoich dziedzinach z najlepszych ośrodków naukowych na świecie i w Polsce.


Uczelnia SGMK wyznacza trendy w nauczaniu

Kierunek „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” jest jednym z pierwszych studiów podyplomowych w Polsce w tym obszarze. Interdyscyplinarność jest kluczowym elementem toku studiów, łączy różnorodne dziedziny w celu zrozumienia złożonych zjawisk komunikacyjnych i przyszłych trendów. To klucz do współpracy w różnych obszarach prowadzanej przez naukowców, menadżerów, ekspertów. Absolwent tego kierunku zdobędzie wiedzę do bycia innowatorem w rozwiązywaniu problemów strategicznych oraz będzie gotów stawić czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej przodując w dyskusjach o przyszłości.

Program studiów podyplomowych “Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)” przy wykorzystaniu AI obejmuje szeroki zakres wiedzy z obszaru bezpieczeństwa państwa, gromadzenia i zabezpieczania informacji oraz polityki bezpieczeństwa. Skupia się także na zagadnieniach wywiadu gospodarczego i reagowania na zagrożenia, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzestępczości. Studia przygotują przyszłych specjalistów, uwzględniając współczesne wyzwania w obliczu sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, do pracy w sektorze publicznym i prywatnym oraz do udziału w zapewnianiu bezpieczeństwa instytucji.
Rekrutacja na oba kierunki studiów podyplomowych potrwa do 5 czerwca br. z możliwością wydłużenia składania aplikacji.
Szczegółowy opis oferty studiów wraz z informacją nt. procesu rekrutacji jest dostępny na stronie internetowej SGMK .

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest nowym ośrodkiem akademickim na mapie Europy Środkowej, który czerpie inspirację bezpośrednio z osiągnięć jednego z najwybitniejszych polskich naukowców, Mikołaja Kopernika. Od samego rozpoczęcia działalności krakowska SGMK stawia na wysoką jakość nauczania, interdyscyplinarność i międzynarodowość. Jest uczelnią publiczną, którą wyróżnia międzynarodowy charakter, interdyscyplinarność i najwyższa jakość nauczania. Radą Naukową SGMK jest Prezydium Akademii Kopernikańskiej, której członkami i wykładowcami są m.in. laureaci Nagrody Nobla oraz prezesi czołowych banków centralnych na świecie. Celem Szkoły jest wykształcenie liderów przyszłości, gotowych stawić czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej, od sztucznej inteligencji po biotechnologię. SGMK jest jedynym w Polsce publicznym centrum edukacji, gdzie nowoczesny program naukowy zostaje wprowadzony przez światowej klasy ekspertów.

red.

Źródło zdjęć: SMGK


Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj7 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo