Zdjęcie: YouTube/Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Zdjęcie: YouTube/Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Kongres Trójmorza po raz czwarty

Redakcja Redakcja Trójmorze Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Województwo Lubelskie po raz kolejny staje się centrum międzynarodowej współpracy regionalnej, organizując czwartą edycję Samorządowego Kongresu Trójmorza. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2024 roku, przyciągnie do Lublina szerokie grono przedstawicieli administracji, samorządów, rządów oraz biznesu z całego świata. Salon24 jest patronem medialnym wydarzenia.

Samorządowy Kongres Trójmorza to inicjatywa Województwa Lubelskiego, która ma na celu stworzenie platformy do stałej dyskusji i porozumienia samorządów zaangażowanych w kluczowe inwestycje Trójmorza (takie jak trasa Via Carpathia). W czasie poprzednich edycji Kongresu (2021-2023) udział w nim wzięło około 3300 uczestników, w tym przedstawiciele administracji, samorządów, rządów oraz biznesu. Kongres Trójmorza to prawdziwie międzynarodowe wydarzenie, w którym dotychczas uczestniczyło  blisko 40 oficjalnych delegacji zagranicznych z kilkunastu krajów. Kongres objęty jest też Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który już dwa razy oficjalnnie otwarł wydarzenie.

Rok temu w Lublinie podpisano kluczowe porozumienia o utworzeniu Sieci Regionów Trójmorza, Sieci Uniwersytetów Trójmorza, a także klastra wodorowego i klastra gospodarki obiegu zamkniętego.


Samorządowy Kongres Trójmorza

Głównym tematem edycji Kongresu pozostają projekty inwestycyjne w regionie Trójmorza. 12 czerwca Kongresu otworzy Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, a po oficjalnych wystąpieniach i panelu dotyczącym sztucznej inteligencji (przygotowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), wydarzenie podzieli się na trzy równoległe ścieżki tematyczne – międzynarodową, naukoweą oraz forum gospodarcze.

W programie przewidziano m.in. panel o bezpieczeństwie w regionie, debaty w ramach Sieci Uniwersytetów i Sieci Regionów Trójmorza, a także galę wręczenia nagród, koncert Filharmonii Lubelskiej oraz Wschodni Kongres Młodych Liderów.

Forum Gospodarcze w Lublinie

Integralną częścią Kongresu jest towarzyszące mu Forum Gospodarcze, które ma na celu wspieranie przedsiębiorczości i obsługi inwestora oraz rozwijanie międzynarodowej współpracy gospodarczej. W ramach Forum przewidziano konferencję Kobiece Lubelskie, seminaria na temat cyfrowego społeczeństwa, żywności wysokiej jakości, zielonej gospodarki i procesów logistycznych. Uczestnicy będą mieli również okazję odwiedzić stoiska wystawiennicze, uczestniczyć w spotkaniach B2B oraz korzystać ze strefy dla start-upów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Salon24.pl.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 7 czerwca, szczegóły oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka