Fot. Materiały policji, domena publiczna
Fot. Materiały policji, domena publiczna

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja ujawnia nagranie i apeluje

Redakcja Redakcja Śledztwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Według stołecznych policjantów w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek pojawił się nowy trop. Policja ma informację, że związek z zaginięciem kobiety mógł mieć kierowca białego fiata. Każdy, kto ma informację na jego temat, proszony jest o kontakt z policją - poinformowała KSP.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policjanci publikują wideo z tajemniczym samochodem

Przypomnijmy, że Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 r., kiedy wracała z klubu w Sopocie. Na popularnym deptaku młodą kobietę zarejestrowały jeszcze kamery monitoringu.

"Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą tę sprawę, uzyskali informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento" – przekazano w komunikacie opublikowanym w piątek na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji.

Podano, że pojazd przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 w Gdańsku ulicą Pomorską w rejonie Parku Regana.

"Każda osoba, która ma informacje o wspomnianym samochodzie i jego kierowcy, proszona jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi poszukiwania na na tel. 506 582 722, bądź kontakt z najbliższą jednostką Policji" - zaapelowała KSP.


Zaginięcie Iwony Wieczorek

14 lat temu cała Polska żyła sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Jest ona jedną z najgłośniejszych i najbardziej tajemniczych tego typu spraw w ostatnich latach. W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku 19-latka wyszła z imprezy, która odbywała się w sopockim klubie. Kobieta odłączyła się od znajomych, by wrócić do domu pieszo. Iwona Wieczorek nigdy jednak do niego nie dotarła. Ostatni raz kamera monitoringu zarejestrowała ją przy wejściu nr 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie. Z tego miejsca 19-latka do domu miała do przejścia około 2 km. Trasa obejmowała m. in. tereny leśno-parkowe. Tam też urwał się ślad po dziewczynie.

Obecnie sprawa ta prowadzona jest w tzw. Archiwum X, które działa w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. W grudniu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś ogłosił, że w sprawie nastąpił "wielki przełom". Zatrzymano dwie osoby w związku ze sprawą. Jedną z nich był Paweł P., który imprezował z zaginioną w noc jej zniknięcia. Szybko okazało się jednak, że zatrzymani nie mają nic wspólnego z tą tragedią.

MB

Fot. Iwona Wieczorek. Źródło: Domena publiczna, materiały policji

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj18 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo