Selekcjoner Michał Probierz. Fot. PAP/Leszek Szymański
Selekcjoner Michał Probierz. Fot. PAP/Leszek Szymański

Duże zaskoczenie na Holendrów. W takim składzie zagra reprezentacja Polski na Euro2024

Redakcja Redakcja Euro 2024 Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Polacy za godzinę zagrają swój pierwszy mecz na Euro 2024. Kadra Probierza miała ogromne problemy, bo z powodu urazów wypadli m.in. Robert Lewandowski i Karol Świderski. Selekcjoner podał skład, który mocno zaskoczył, ale pozytywnie.

Kontuzje w reprezentacji Polski 

Biało-czerwoni po raz piąty w historii i jednocześnie z rzędu wystąpią na Euro. W poprzednich przypadkach była reguła, że jeśli nie wygrali pierwszego meczu, odpadli po fazie grupowej (do 2012 roku w turnieju uczestniczyło tylko 16 drużyn). Natomiast w 2016 roku pokonali na początek Irlandię Północną 1:0 i zatrzymali się dopiero na ćwierćfinale.

Selekcjoner Michał Probierz przyznał w sobotę w Hamburgu, że "ma już w głowie wyjściowy skład", a piłkarze dowiedzą się o nim przed samym wyjazdem na stadion.


Na pewno nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Lewandowskiego, którego w roli kapitana zastąpi Piotr Zieliński. Pod znakiem zapytana stoi występ Pawła Dawidowicza, natomiast gotowy do gry jest już Karol Świderski.

Skład na Holandię 

Wojciech Szczęsny - Przemysław Frankowski, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Kacper Urbański, Piotr Zieliński, Taras Romanczuk, Nicola Zalewski - Sebastian Szymański, Adam Buksa.

Selekcjoner Probierz mocno zaskoczył składem. W "jedenastce" meczowej znalazł się między innymi Kacper Urbański, który dał fenomenalne zmiany w meczach z Ukrainą i Turcją oraz zdobywca bramki z naszymi wschodnimi sąsiadami Taras Romanczuk. Jego występ nie był pewny.

Mateusz Pacak 

Selekcjoner Michał Probierz. Fot. PAP/Leszek Szymański


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport