Zdjęcie: materiały KAS
Zdjęcie: materiały KAS

Totalizator Sportowy dołącza do Programu Współdziałania

Redakcja Redakcja Podatki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Totalizator Sportowy to dwunasty podmiot, który podpisał umowę z Krajową Administracją Skarbową i tym samym dołączył do Programu Współdziałania. Sygnatariuszami umowy byli Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda oraz prezes Totalizatora Sportowego Rafał Krzemień.

– Program Współdziałania pozwala przenieść współpracę KAS z przedsiębiorcami na wyższy poziom. Filarami tej współpracy są wzajemne zaufanie, zrozumienie i transparentność. Dziś kolejna firma postawiła na te filary i przystąpiła do Programu – podkreśla wiceminister finansów Szef KAS Marcin Łoboda.

Czym jest Program Współdziałania?

Program Współdziałania jest formą ścisłej i stałej współpracy między podatnikiem a Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), opierającą się na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i transparentności. Jego celem jest zapewnienie przestrzegania prawa podatkowego przez podatnika z aktywnym wsparciem Szefa KAS. Współpraca w ramach Programu ma na celu prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach, jednocześnie ograniczając potrzebę przeprowadzania kontroli u podatników.


KAS w ramach Programu dostosowuje obsługę do konkretnego podatnika. Ponadto, poziom nadzoru i monitoringu jest dostosowywany do wdrożonych przez podatnika środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi. W programie to podatnik zasadniczo samodzielnie przeprowadza kontrolę swoich rozliczeń, podczas gdy administracja skarbowa nadzoruje mechanizmy kontroli wewnętrznej u podatnika.

Program jest skierowany do podmiotów gospodarczych, których przychody przekraczają 50 mln euro. Taki model współpracy został wprowadzony w kilkudziesięciu krajach, w tym m.in. w Holandii, Belgii, Austrii, Finlandii, Singapurze oraz Australii.Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka