Włodzimierz Cimoszewicz w otoczeniu swoich politycznych przyjaciół. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Włodzimierz Cimoszewicz w otoczeniu swoich politycznych przyjaciół. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Cimoszewiczowi się upiekło. Sąd uniewinnił go w sprawie wypadku

Redakcja Redakcja Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 165
Sąd Rejonowy w Hajnówce (Podlaskie) uniewinnił w piątek Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu i umorzył - z powodu przedawnienia orzekania - postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia przez polityka miejsca tego zdarzenia.

Sąd Rejonowy uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura chciała dla oskarżonego pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów, 10 tys. zł nawiązki na cel społeczny i 10 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej. Obrona i sam oskarżony (zgadza się na podawanie w mediach danych i wizerunku) - uniewinnienia.


Cimoszewicz potrącił autem starszą kobietę

Proces dotyczył wypadku z 4 maja 2019 r. rano, na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce (Podlaskie). Z aktu oskarżenia wynikało, że potrącona przez Cimoszewicza – europosła minionej kadencji, a w przeszłości m.in. premiera – 70-letnia rowerzystka miała złamaną kość podudzia, otarcia twarzy i dłoni.

Prokuratura zarzuciła oskarżonemu, że nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nieuważnie obserwował drogę i nie zachował szczególnej ostrożności, a zbliżając się do przejścia, zbyt późno zaczął manewr hamowania i doprowadził do wypadku. Zarzucała mu też, że zbiegł z miejsca zdarzenia.


KW

Źródło zdjęcia: Włodzimierz Cimoszewicz w otoczeniu swoich politycznych przyjaciół. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj165 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo