Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com

Makabra w Rzymie. Napadnięta Polka płakała na ulicy, jest nagranie

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 88
Włoskie media opublikowały nagranie przedstawiające przerażoną i ranną w dłoń polską turystkę, która została napadnięta w rzymskiej dzielnicy San Lorenzo - miejscu klubów, barów i zabaw młodzieży. "Dziki Zachód"- tak ten obszar nazwał dziennik "La Repubblica", który zamieścił nagranie wideo z młodą obywatelką naszego kraju.

Kobieta z Polski raniona nożem w Rzymie

Kobieta została zraniona podczas próby kradzieży jej torebki. Napastnik przeciął scyzorykiem pasek jej torebki, ale turystka zareagowała i trzymała ją kurczowo. Wtedy agresor ugodził ją nożem w palec, a następnie uciekł. Przerażonej i płaczącej kobiecie, siedzącej na chodniku, pierwszej pomocy udzielili przechodnie. Policja poszukuje sprawcy.

W sieci krąży nagranie wykonane tuż po napadzie. Udostępniła ja m.in. "La Republica". Widać na nim zszokowaną, krwawiącą kobietę, która klęczy na chodniku. Wokół zebrało się parę osób, które próbują ją uspokoić. Postać na nagraniu jest ewidentnie w szoku i mówi w niewyraźnym angielskim, co się stało. Wideo jest zbyt drastyczne, żebyśmy mogli je opublikować.


Turyści częstym celem ataków w Rzymie

Nagranie zamieściła w mediach społecznościowych grupa mieszkańców, którzy walczą o przywrócenie porządku publicznego i bezpieczeństwa w San Lorenzo. Następnie wideo trafiło na strony internetowe największych włoskich gazet.

Zagraniczni turyści są często celem napadów i kradzieży w Wiecznym Mieście, zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej. Są łatwym celem przede wszystkim dla zorganizowanych grup imigranckich. Przedstawiciele polskiego konsulatu z Rzymu narzekali niedawno, że otrzymują bardzo dużo sygnałów od okradzionych turystów z Polski.

MB

Fot. Rzym, Bazylika św. Piotra, zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj88 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo