Zbigniew Ziobro. Fot. PAP
Zbigniew Ziobro. Fot. PAP

Ziobro przed komisją śledczą? Większość Polaków ma jasne zdanie

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 120
Ponad połowa Polaków nie chce, by wezwano na przesłuchanie przez sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, niezależnie od jego aktualnego stanu zdrowia — wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET.

Zbigniew Ziobro przed komisją ds. Pegasusa

IBRiS w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Radia ZET w czerwcu na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1067 osób zapytał ankietowanych, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że „Sejmowa komisja śledcza powinna wzywać na przesłuchanie Zbigniewa Ziobrę, niezależnie od jego aktualnego stanu zdrowia.”


Ponad połowa Polaków nie chce wzywania na przesłuchanie Ziobry

Z tym stwierdzeniem zdecydowanie zgodziło się 21,8 proc. respondentów, 13 proc. badanych raczej się zgodziło", 23,3 proc. raczej się nie zgodziło, z kolei zdecydowanie nie zgodziło się 30,4 proc. respondentów. Zdania w tej sprawie nie miało 11,5 proc. badanych.


Przeciwko przesłuchaniu Ziobry opowiada się 59 proc. kobiet 

Przeciwko przesłuchaniu Ziobry opowiada się 59 proc. kobiet i połowa mężczyzn. Za - 33 proc. kobiet i 36 proc. mężczyzn.

Przesłuchanie Ziobry przez sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa ma odbyć się 1 lipca.

Dotychczas komisja przesłuchała m.in.: b. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, b. wiceszefa MS Michała Wosia, byłego dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości Mikołaja Pawlaka oraz innych pracowników resortu sprawiedliwości.

Były minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro przechodzi terapię związaną z leczeniem nowotworu i jego powikłań. Politycy ugrupowania mówią, że jego stan jest kiepski. Stąd też nie pojawia się na komisjach. 

KW

Źródło zdjęcia: Zbigniew Ziobro. Fot. PAP

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj120 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka