Fot. Zbigniew Ziobro/Ministerstwo Sprawiedliwości
Fot. Zbigniew Ziobro/Ministerstwo Sprawiedliwości

Ziobro przed komisją śledczą. Wiemy, kiedy odbędzie się przesłuchanie

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Komisja ds. Pegasusa ciągle prowadzi swoje prace. Na 1 lipca został wezwany były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Informacje przekazała przewodnicząca komisji śledczej Magdalena Sroka (PSL-TD).

Ziobro będzie przesłuchiwany 

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa Magdalena Sroka (PSL-TD) poinformowała w środę, że komisja wezwała na świadka b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Jego przesłuchanie ma się odbyć 1 lipca.

– Kończymy wątek związany z zakupem systemu Pegasus, dlatego też podjęliśmy decyzję o wezwaniu przed komisję na dzień 1 lipca Zbigniewa Ziobry – poinformowała Sroka na środowej konferencji prasowej.


Sroka stwierdziła, że z Funduszu Sprawiedliwości 25 mln zł trafiło do CBA na inwigilację obywateli, a powinno trafić do osób pokrzywdzonych przestępstwem, stąd też decyzja, że na koniec tego wątku zostanie wezwany Zbigniew Ziobro.

Ciężki stan zdrowia Ziobry

Były minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro przechodzi terapię związaną z leczeniem nowotworu i jego powikłań. Politycy ugrupowania mówią, że jego stan jest kiepski. Stąd też nie pojawia się na komisjach. 

Paweł Śliz (PSL-TD) mówił podczas środowej konferencji, że "jeżeli Zbigniew Ziobro jest chory, to tak jak każdy świadek będzie musiał przedłożyć stosowne dokumenty poświadczające, że nie będzie mógł się stawić i komisja będzie podejmowała stosowne kroki, żeby weryfikować stan ministra Ziobry". Dodał, że "liczy jednak, że Zbigniew Ziobro będzie chciał wyjaśnić tę sprawę i stawi się na przesłuchaniu 1 lipca o godz. 10".

Dotychczas komisja przesłuchała m.in.: b. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, b. wiceszefa MS Michała Wosia, byłego dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości Mikołaja Pawlaka oraz innych pracowników resortu sprawiedliwości.

MP

Fot. Zbigniew Ziobro/Ministerstwo Sprawiedliwości

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj57 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka