na zdjęciu: hipermarket Auchan na warszawskim Ursynowie. fot. Qkiel - praca własna, CC BY-SA 4.0
na zdjęciu: hipermarket Auchan na warszawskim Ursynowie. fot. Qkiel - praca własna, CC BY-SA 4.0

Duża sieciówka wprowadza nowatorskie rozwiązanie. Szybko wzbudziło zainteresowanie

Redakcja Redakcja Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Auchan Polska jako pierwsza sieć handlowa w Polsce umożliwia zrobienie zakupów w towarzystwie większego psa. Specjalne wózki do przewożenia psów pojawiły się testowo w trzech poznańskich hipermarketach. Wózki dla psów budzą spore zainteresowanie.

Auchan wprowadził wózki dla psów. To pierwsza taka sieć

W większości sklepów psy nie są mile widziane. O ile jeszcze w niektórych tolerowane są mikropieski, które właściciele noszą w torebkach lub na rękach, o tyle posiadacz większego psa musi się liczyć z tym, że zostanie z galerii handlowej czy hipermarketu bezceremonialnie wyproszony. Ale to się zaczyna zmieniać. Prawdziwą rewolucję w tej kwestii robi Auchan Polska, która wprowadziła specjalne wózki dla psów. 

W trzech hipermarketach Auchan w Poznaniu firma udostępniła klientom wózki przeznaczone do transportu czworonogów, dostosowane do ich wagi (maksymalnie do 10 kg lub do 25 kg). Dzięki temu psy, wygodnie i bezpiecznie przewożone będą mogły towarzyszyć swoim właścicielom podczas zakupów. Zakupy z psem można zrobić aktualnie w Auchan Komorniki, Auchan Swadzim i Auchan Bukowska.

Co ważne, po każdym użyciu wózka jest on dezynfekowany, czyszczona jest również mata, którą wózek jest wyściełany - podkreśla sieć w komunikacie prasowym.


Zakupy razem z psem możliwe w Auchan

- Psy traktowane są jak członkowie rodziny, dbamy o nie, troszczymy się, pielęgnujemy. Towarzyszą nam w domu, na wakacjach, w różnych sytuacjach życiowych, podczas załatwiania codziennych spraw, a często także w czasie zakupów. W Auchan takie podejście jest nam bardzo bliskie. Stąd pomysł wprowadzenia specjalnych wózków dla psów. Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że właściciele większych czworonogów docenią możliwość zrobienia zakupów w towarzystwie swojego pupila - mówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Polska, cytowana w komunikacie.

Auchan przypomina, że do sklepów sieci mogą być wprowadzone psy asystujące towarzyszące osobom niewidomym i niepełnosprawnym. Można zabierać ze sobą także małe psy. W przypadku małych zwierząt na rękach, w koszykach lub nosidłach, właściciele nie mogą puszczać ich na teren hali sprzedaży. Ponadto muszą zadbać o to, aby zwierzęta nie zakłócały innym klientom spokoju podczas robienia zakupów i nie zbliżały się do żywności - informuje Auchan.

ja

na zdjęciu: hipermarket Auchan na warszawskim Ursynowie. fot. Qkiel - praca własna, CC BY-SA 4.0

Czytaj także:



Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj18 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości