Prezydent Karol Nawrocki zawetował ustawę wiatrakową. Jednocześnie oświadczył na konferencji prasowej, że podpisał 21 projektów większości parlamentarnej.
Pierwsze weto Nawrockiego
- W tej ustawie najbardziej zaniepokoiło mnie, że wiele gospodarstw rolnych i społeczników protestowało przeciwko zmniejszeniu odległości do 500 metrów od zabudowań. Nie jest to akceptowalne społecznie. Jestem głosem Polaków i tak patrzę na przedstawiane mi ustawy - powiedział Karol Nawrocki. Łącznie prezydent podpisał 21 ustaw, jedną - wiatrakową - zawetował.
- Staję po stronie społecznej, a nie po stronie tych, którzy chcą mieszać cenę energii elektrycznej z wiatrakami i działaniami lobbingowymi - tłumaczył na konferencji prasowej.
Ustawa wiatrakowa i tańszy prąd. Nawrocki wróci do propozycji
Ustawa wiatrakowa zakładała możliwość budowy wiatraków w odległości do 500 metrów od budynków mieszkalnych, zamiast 700 metrów, jak do tej pory. Do projektu większość sejmowa dopisała zamrożenie cen energii elektrycznej. - Dzisiaj podpisałem projekt, propozycję, która jest literalnie wyjęta z zawetowanej ustawy. Nie zmieniliśmy w KPRP ani przecinku z tego wątku - oświadczył Nawrocki.
Fot. Karol Nawrocki, prezydent z ministrami KRPR - Zbigniewem Boguckim i Karolem Rabendą/screen
Red.
Inne tematy w dziale Polityka