Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
69 obserwujących 3581 notek 8039824 odsłony
Salon24 news, 14 maja 2017 r.

Portugalia wygrała Eurowizję 2017. Kasia Moś daleko w tyle w głosowaniu

1548 39 0 A A A
Kasia Moś na Eurowizji.
Kasia Moś na Eurowizji.

62. finał Konkursu Piosenki Eurowizja w Kijowie przeszedł do historii. Zwyciężyła w nim po raz pierwszy Portugalia, którą reprezentował artysta Salvador Sobral. Kasia Moś, mimo fantastycznego występu, zajęła dalekie 22. miejsce.

Wygrana Sobrala

W konkursie Eurowizji startowało 26 przedstawicieli państw europejskich. Zabrakło Rosji, bowiem Julia Samojłowa ma zakaz wjazdu na Ukrainę, wydany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Piosenkarka koncertowała na anektowanym przez Kreml Krymie. Ukraina była gospodarzem Eurowizji po 12 latach przerwy, a widowisko prowadziło trzech gospodarzy: Ołeksandr Skiczko, Wołodymyr Ostapczuk i Timur Mirosznyczenko.

Bezapelacyjnym zwycięzcą konkursu piosenki był Salvador Sobral, który zaśpiewał portugalski utwór "Amar Pelos Dois". Młody Portugalczyk zaskarbił sobie wielką sympatię jurorów i widzów. Portugalia wygrała Eurowizję z łącznym dorobkiem 758 punktów. Druga w tabeli Bułgaria uzyskała 615 punktów. Według sympatyków konkursu, wygrana Sobrala to wyraźny sygnał, że widzowie i jury odchodzą od sztampowych artystów i przeciętności, wybierając sztukę.

Niedoceniona Moś

Jak zwykle, szczęście nie dopisało delegacji polskiej. Kasia Moś na scenie wypadła - zarówno w półfinale i w finale Eurowizji - świetnie. Jej utwór "Flashlight" nie powtórzył jednak sukcesu Edyty Górniak sprzed ponad dwudziestu lat. Ostatecznie, polska artystka zajęła 22. miejsce - 23 głosy dostała od jurorów, od widzów - 41.

Podczas 62. finału Eurowizji nie zabrakło kontrowersji. Delegacja włoska postawiła na scenografię z gorylem, który zdominował występ zespołu. Podczas piosenki Jamali - zwyciężczyni poprzedniej edycji turnieju - na scenie pojawił się mężczyzna, owinięty flagą Australii. W pewnym momencie zdecydował się na pokazanie widowni swoich pośladków, Jamala nie przerwała jednak występu.

Tegoroczna Eurowizja z pewnością wyłoni nowe gwiazdy muzyki pop. Oprócz zwycięzcy, Salvadora Sobrala, będzie nią Belgijka Blanche, porównywana do Lany Del Rey. Ze swoją balladą "City Light" uplasowała się na 4 miejscu. Karierę może zrobić również Bułgar Kristian Kostov, 17-latek uległ tylko Sobralowi. Popularność w Polsce zyskała Kasia Moś.

Zobacz występ Kasi Moś na Eurowizji 2017Zwycięzca 62. finału Eurowizji Salvador Sobral


Źródło: Youtube

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Kultura