Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
68 obserwujących 3552 notki 7978191 odsłon
Salon24 news, 15 maja 2017 r.

PiS rezygnuje ze wstecznej dwukadencyjności dla samorządowców

1125 34 0 A A A

Z nieoficjalnych informacji wynika, że PiS nie wprowadzi od przyszłorocznych wyborów samorządowych limitu dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Jeden z polityków PiS ujawnił, że Jarosław Kaczyński na spotkaniu z pełnomocnikami okręgowymi i regionalnymi ds. kampanii samorządowej powiedział, że partia rezygnuje z koncepcji tzw. wstecznej dwukadencyjności dla samorządowców.

- Prezes argumentował, że wobec sprzeciwu prezydenta oraz niepewnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, wycofujemy się - twierdzi uczestnik spotkania.

Dwukadencyjność samorządowców

Kaczyński zapowiedział zmianę ordynacji wyborczej i  ograniczenie do dwóch kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w marcu. Chciał, żeby zmiana obowiązywała już od najbliższych wyborów samorządowych w 2018 r., wtedy Ci,  którzy mają za sobą dwie kadencje, nie mogliby dalej kandydować na te same stanowiska.

Pod koniec marca Kaczyński pytany, kiedy projekt w sprawie dwukadencyjności trafi do Sejmu, mówił: -Nie ma jeszcze takiej decyzji, najpierw musimy się policzyć, czy mamy w tej sprawie większość. Uważam, że przewietrzenie samorządów jest dzisiaj potrzebne, a dobrych samorządowców jest wielu. Nawet jeśli mają za sobą dwie kadencje, zawsze znajdą miejsce dla siebie.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Polityka