Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
68 obserwujących 3552 notki 7978191 odsłon
Salon24 news, 16 maja 2017 r.

Prokuratura przesłucha Berczyńskiego? Ziobro tego nie wyklucza

640 15 0 A A A
Zbigniew Ziobro.fot. PAP/Jakub Kamiński
Zbigniew Ziobro.fot. PAP/Jakub Kamiński

Minister sprawiedliwości myśli, że prokuratura przesłucha Wacława Berczyńskiego w związku z przetargiem na śmigłowce Caracal. Jednak decyzję podejmują prokuratorzy.

Minister był pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, czy w związku z wezwaniem Donalda Tuska nie należałoby wezwać np. byłego przewodniczącego podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej Wacława Berczyńskiego lub sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Lecha Morawskiego.

Ziobro odpowiedział, że obowiązkiem prokuratury jest wyjaśnianie spraw, które są przedmiotem zainteresowania organów ścigania. - To normalna, standardowa procedura - powiedział. Dodał, że Jarosław Kaczyński, który pełnił urząd premiera około roku był później wielokrotnie przesłuchiwany w charakterze świadka i "nigdy nie robił z tego powodu żadnego wydarzenia, żadnego prześladowania".

Przypomniał, że ws. przetargu na śmigłowce jest prowadzone postępowanie. - Prokuratura Regionalna w Szczecinie bada wszystkie wątki. Nie wykluczam, że przez prokuratorów będzie przesłuchiwany pan Berczyński, jak i wiele innych osób – powiedział minister. - Trudno, żebym dyktował i rozkazywał, kiedy mają kogo przesłuchiwać prokuratorzy, bo to by rodziło podejrzenia, że ma cel polityczny, a nie ma. (...). Prokuratorzy rządzą się swoimi prawami i w każdym wypadku, kiedy uznają, że kogoś należy przesłuchać, to czynią to zgodnie ze swoim przekonaniem – dodał. Ziobro przekazał, że sam był przesłuchany w kilku sprawach. - Pani premier będzie chyba przesłuchana, czy była przesłuchana też. Każdy z nas czasami jest przesłuchiwany, bo podejmujemy bardzo ważne decyzje,nawet w trakcie pełnienia urzędu – powiedział minister.

źródło: PAP

KJ

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Polityka