Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5159 notek 11882160 odsłon
Salon24 news, 10 listopada 2017 r.

Niespodziewany gość na obchodach 11 XI. Andrzej Duda zaprosił Donalda Tuska

4795 485 0 A A A
Andrzej Duda i Donald Tusk. Fot. PAP
Andrzej Duda i Donald Tusk. Fot. PAP

Szef Rady Europejskiej będzie obecny w sobotę 11 XI w Warszawie podczas państwowych uroczystości Święta Niepodległości. Andrzej Duda zaprosił wszystkich byłych prezydentów i premierów - w tym Donalda Tuska.

Były lider PO już odpowiedział, że pojawi się na obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Taką informację przekazał PAP współpracownik Donalda Tuska, Paweł Graś.

- Zaproszenie było jak co roku wysłane do wszystkich byłych premierów i prezydentów. W różnych latach różni politycy potwierdzali swoją obecność. W tym roku po raz pierwszy potwierdził Donald Tusk, ale zaproszenie wynikało z faktu, że jest byłym premierem Polski - stwierdził Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta.


"Coś, co powinno być normalnością, jest sensacją" (TVN24/x-news)


Inicjatywa głowy państwa nie wszystkim przypadła do gustu. - A może PAD powinien skorzystać z okazji i przedstawić przewodniczącemu Tuskowi do oceny projekty ustaw o sądach? - pytał na Twitterze Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy". - Jedyne rozwiązanie dla Kancelarii Prezydenta aby wyjść z twarzą. Posadzić Tuska przy toi-toiu - ironizował bloger anty-left.

- Smutny to kraj, w którym zaproszenie ex-premiera na obchody najważniejszego narodowego święta jest sensacją - zauważył Konrad Piasecki z TVN24. Z kolei były premier, Leszek Miller, przypomniał: - Ex-premierzy otrzymywali zaproszenia każdego roku.

Donald Tusk zapytał oficjalną drogą Andrzeja Dudę, czy może złożyć wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Otrzymał pozytywną odpowiedź od głowy państwa. Jako pierwsze o zaproszeniu byłego premiera poinformowały "Fakty" TVN.

Zobacz: Dlaczego Tusk przyjął zaproszenie na 11 listopada? Były premier odpowiada

Źródło: "Fakty" TVN, PAP

GW


Donald Tusk przybył do Warszawy na zaproszenie prezydenta Andrzej Dudy, by wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości (TVN24/x-news)

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Opublikowano: 10.11.2017 11:44. Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 13:59.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka