Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
88 obserwujących 5138 notek 11819699 odsłon
Salon24 news, 12 listopada 2017 r.

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Murzyn nie może być Polakiem

3959 295 0 A A A
Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, fot. Facebook
Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, fot. Facebook

Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, udzielił wywiadu tygodnikowi "Do Rzeczy", w którym tłumaczy się z radykalnych haseł, jakie pojawiły się podczas Marszu Niepodległości. 

Stwierdził, że w haśle "Biała Europa" nie ma nic złego, natomiast zdecydowanie odciął się od haseł "Sieg heil". Pławski podkreślił, że nie są rasistami, a "separatystami rasowymi". - Uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać - powiedział.

Na pytanie, czy osoba czarnoskóra może być Polakiem, odpowiedział: - My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem.

Zapewnił, że taka osoba może przyjść na Marsz Niepodległości czy uczestniczyć w innych wydarzeniach patriotycznych, ale nie przyjęto by jej do Młodzieży Wszechpolskiej.

Politycy PiS nie popierają rasistowskich haseł (TVN24/x-news)

Po tej wypowiedzi Twitter zalała fala komentarzy, że to, co zaprezentował Pławski jest właśnie przejawem rasizmu i że rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej dokonał w tym wywiadzie spektakularnego "samozaorania". Tymczasem organizacja konsekwentnie broni swojego stanowiska. "Brednią jest nazywanie Murzyna Polakiem" - przeczytać można było na oficjalnym koncie MW na Twitterze.

Po serii dociekliwych pytań pojawiła się odpowiedź: "Głupotą jest tworzenie społeczeństwa wieloetnicznego tak jak to jest teraz w większości krajów zachodu. Terroryzm, brak asymilacji, narzucanie swoich praw przez mniejszości. Polecamy zacząć myśleć samodzielnie".

Podczas wczorajszego Marszu Niepodległości widoczne były flagi z emblematem Narodowych Sił Zbrojnych i napisem "Śmierć wrogom ojczyzny". Manifestujący nieśli też transparenty, na których przeczytać można było m.in."Wszyscy różni, wszyscy biali", "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów".

źródło: Do Rzeczy, Twitter

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Opublikowano: 12.11.2017 22:24. Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 13:21.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka