Narodowcy: Odrzucamy rasizm i doktryny bazujące na pojęciu rasy

Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne - twierdzą środowiska narodowe. Fot. KW
Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne - twierdzą środowiska narodowe. Fot. KW

Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne - twierdzą przedstawiciele Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

11 listopada pod hasłem „My chcemy Boga” ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Manifestujący nieśli różne transparenty, także z  „Biała Europa”, „Europa tylko dla białych” czy „Wszyscy różni, wszyscy biali”.

Zobacz także: Wszczęto śledztwo ws. Marszu Niepodległości. Chodzi o propagowanie faszyzmu i nienawiści

Środowiska narodowe w specjalnym oświadczeniu przypominają swoje poglądy dotyczące wspólnoty i tożsamości narodowej. Jak podkreślają, jednym z obecnych atutów narodu polskiego – rozumianego jako trwała, organiczna wspólnota pokoleń przeszłych, obecnych i przyszłych – jest jego spójność kulturowa, religijna i etniczna.

– Warunkiem zachowania spójności polskiej wspólnoty narodowej jest, aby w naszym kraju dominowała ludność polskiego pochodzenia etnicznego, polska kultura i religia katolicka. Z tej przyczyny jesteśmy przeciwni imigracji do Polski grup ludzi o innym pochodzeniu, innej kulturze lub innej religii, które mogłyby tworzyć obce enklawy, stające się podłożem przyszłych konfliktów wewnętrznych – argumentują środowiska narodowe.

Postulat spójności narodowej nie wyklucza przynależności do narodu polskiego jednostek lub rodzin, które – różniąc się od większości Polaków pochodzeniem, kulturą lub religią – mają mimo to polską tożsamość, czują się częścią polskiego narodu i wyrażają wolę asymilacji, zaś swoją pracą i całą postawą życiową służą naszej Ojczyźnie.

Czytaj: Narasta konflikt na linii: Pałac Prezydencki – organizatorzy Marszu Niepodległości?

Wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne „błędnie uznają rasę za ważny punkt odniesienia w polityce i życiu społecznym oraz zdecydowanie przeceniają znaczenie biologicznych różnic między ludźmi. Istotą polskiego nacjonalizmu chrześcijańskiego jest miłość do własnego narodu”: stwierdzają narodowcy.

– W idei narodowej i katolickiej nie mieści się pogląd, że osoba obcego pochodzenia etnicznego, nie może przez swoje wychowanie, pracę i wolę asymilacji z upływem czasu stać się Polakiem – stwierdzają środowiska neoendeckie we wspólnym dokumencie. – Sprzeciwiamy się postrzeganiu narodowości wyłącznie przez pryzmat krwi i pochodzenia – jest to perspektywa sprzeczna z całą polską tradycją i historią – przekonują.

Narodowcy sprzeciwiają się również masowej imigracji do Polski osób z innych kręgów kulturowych oraz sprowadzaniu na naszą ziemię osób niezainteresowanych asymilacją: „Sprzeciwiamy się ideologii multikulturalizmu i towarzyszącemu jej poglądowi, że tzw. wielokulturowość oraz różnorodność etniczna mają jakąś samoistną wartość, czy że należy do nich celowo zmierzać oraz promować je poprzez specjalne programy”.


Źródło: PAP

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła. 


Lubię to! Skomentuj122 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka