Po Warszawie miał jeździć „Tramwaj Różnorodności”. Ale się zepsuł

„Tramwaj Różnorodności” się zepsuł. Fot. PAP/Rafał Guz
„Tramwaj Różnorodności” się zepsuł. Fot. PAP/Rafał Guz

„Tramwaj Różnorodności”, który miał jeździć w sobotę po warszawskich ulicach, zakończył pierwszą trasę na ul. Zielenieckiej. „Mieliśmy kłopoty techniczne” - przyznał rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. 

W weekend 15 i 16 grudnia po Warszawie miał jeździć „Tramwaj Różnorodności” – specjalny wagon pokryty grafikami przedstawiającymi m.in. kobietę w stroju muzułmańskim, mieszkańca Indii, parę staruszków, a także młodzieńca z kolczykiem w uchu.

Polecamy: Marsz Równości w Lublinie. Bójki, agresja, interwencja policji

Według inicjatorów akcji, czyli spółki Tramwaje Warszawskie, wygląd pojazdu miał nieść przesłanie, że „warszawskie tramwaje są miejscem, gdzie każdy pasażer, bez względu na swoją płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, a także wiek czy niepełnosprawność ma czuć się dobrze i bezpiecznie”.

image
„Tramwajowi Różnorodności” patronuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Rafał Guz

Przedsięwzięciu patronuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W czasie bezpłatnych kursów w pojeździe mają się odbywać debaty o tolerancji, m.in. z udziałem Mahmouda Khalifa, ambasadora Palestyny w Polsce, Tomasza Raczka, krytyka filmowego, Henryki Krzywonos, opozycjonistki z czasów PRL, posłanki. 

Zobacz: Trzaskowski obniżył bonifikatę przy uwłaszczeniu. PiS: To oszustwo wyborcze

„Tramwaj Różnorodności” wyjechał na pierwszą jazdę z pl. Narutowicza i po przejechaniu około 6 km zakończył przejazd. – Mieliśmy kłopoty techniczne, ale szybko opanowaliśmy problem – poinformował rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. 

Już bez pasażerów tramwaj wrócił na pętlę na pl. Narutowicza. Tam, jak powiedział mediom jeden z pracowników, pojazd czekał na odholowanie. Osoby, które chciały pojechać tramwajem i wsiadły do pojazdu otrzymały od obsługi wiatraczki w tęczowych barwach i zostały poczęstowane krówkami. 

Rzecznik Tramwajów Warszawskich stwierdził, że mimo awarii pojazdu „cele akcji zostały osiągnięte”. – Rozmawialiśmy z pasażerami na tematy przeciwdziałania dyskryminacji – zapewnił. 

„Tramwaj Różnorodności” ponownie wyruszy na trasę w niedzielę o godzinie 11.00. Przystanek początkowy jest na pl. Narutowicza. Stamtąd pojazd ma przejechać ul. Grójecką, al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. ks. Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Targową, mostem Śląsko-Dąbrowskim do pl. Bankowego, Marszałkowską do pl. Zbawiciela, Nowowiejską, Krzywickiego i Filtrową. 


Źródło: PAP

KW 

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj179 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo