159 obserwujących
8511 notek
22382k odsłony
1245 odsłon

Ojciec Rydzyk zaprzecza, by budował partię. "To kłamstwo, uderzono w Radio Maryja"

O. Tadeusz Rydzyk.
O. Tadeusz Rydzyk.
Wykop Skomentuj112

Drugi raz sąd odrzucił rejestrację prawicowego ugrupowania, któremu ma patronować o. Tadeusz Rydzyk. Sam redemptorysta stanowczo zaprzecza, jakoby budował alternatywę dla PiS. 

Ruch Prawdziwa Europa 

Na czele Ruchu Prawdziwa Europa stoi profesor Mirosław Piotrowski, który wielokrotnie wypowiadał się na łamach Radia Maryja i Telewizji Trwam. Europoseł nie może jednak zarejestrować prawicowej partii. Warszawski sąd okręgowy kolejny raz zwrócił uwagę na błędy formalne, które uniemożliwiają zalegalizowanie Ruchu Prawdziwa Europa. Chodzi o reprezentowanie partii na zewnątrz, które nie zostało sprecyzowane w statucie ugrupowania. 

- Złożymy kolejny, poprawiony wniosek. Aż do skutku - zapewnił prof. Piotrowski. - Według wewnętrznych sondaży mamy ok. 18 proc. poparcia. Dostaniemy ok. 7-8 mandatów w Parlamencie Europejskim - wróżył jeden z inicjatorów nowej partii w rozmowie z wp.pl. - Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony. Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem - twierdził Antoni Macierewicz, goszcząc w Telewizji Republika. 

Powstanie "partia ojca Rydzyka"? Macierewicz skomentował doniesienia

O. Rydzyk: To kłamstwo

W "Naszym Dzienniku" wypowiedział się sam zainteresowany, o. Rydzyk. - To jest wielkie kłamstwo, brak dobrej woli, zło po prostu. Przecież oni wiedzą, że to jest nieprawda. Wiedzą, że ksiądz nie może zakładać żadnej partii. Czasem to wygląda tak, jakby wszystkiemu był winny Rydzyk - skomentował duchowny najnowsze doniesienia mediów. 

- Zawsze, gdy powstaje idea, by coś dobrego robić razem, jest ona odbierana jako zagrożenie - dodał enigmatycznie w wywiadzie. Ojciec Rydzyk potwierdził, że współpracuje i dobrze zna inicjatora Ruchu Prawdziwa Europa, prof. Piotrowskiego.

- Z panem prof. Piotrowskim znamy się długo, współpracujemy w radiu, telewizji, na uczelni. To się zaczęło bardzo dawno, gdy jeszcze tworzyliśmy studium dziennikarskie. Wtedy przyjeżdżał z wykładami. Brał udział w naszych sympozjach, gdy jeszcze nie było uczelni. A kiedy powstała, został wykładowcą - przypomniał redemptorysta.

- Jest dobrym specjalistą, widać, że ma właściwą hierarchię wartości. Dla nas to tylko radość, że taki człowiek chce z nami współpracować. Pan profesor jest słyszany w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, więc uderzono w radio, wykorzystując jego nazwisko. Trzeba też jasno powiedzieć, że naród polski dorobił się już pewnej liczby dobrych polityków, zatroskanych o dobro wspólne Ojczyzny - dodał o. Tadeusz Rydzyk. 

- Ważne, jacy ludzie będą sprawować rządy. Czy to będą rzeczywiście prawe osobowości, ludzie światli, mądrzy, odważni, z charakterami, niekłaniający się okolicznościom, jednoznaczni, boży - opisał własny ideał świata politycznego duchowny. 

W kuluarach sejmowych krążą pogłoski, że "partię o. Rydzyka" mieliby wzmocnić politycy PiS, czyli Anna Sobecka i Jan Szyszko. Czy to dlatego, że powstaje nowy, prawicowy ruch, Adam Andruszkiewicz został wiceministrem w resorcie cyfryzacji? Niewykluczone - taki powód podają w nieoficjalnych rozmowach politycy Zjednoczonej Prawicy. 

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Wykop Skomentuj112
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka