Profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku. Miała tęczową aureolę

Kontrowersyjne plakaty z Matką Boską Częstochowską w nimbie LGBT, fot. Twitter, profil Kai Godek
Kontrowersyjne plakaty z Matką Boską Częstochowską w nimbie LGBT, fot. Twitter, profil Kai Godek

W parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku rozlepiono plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, która miała aureolę w barwach tęczy, w układzie kolorystycznym jak na flagach LGBT. W sprawie profanacji religijnej głos zabrali m.in. szef MSWiA i rzecznik Episkopatu.

W sobotę rano parafianie poinformowali proboszcza parafii, że zauważyli wokół kościoła, m.in. na koszach i przenośnych toaletach, plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka zamiast złotego koloru miały barwy tęczy.

- Jesteśmy w Płocku, bronimy ks proboszcza Tadeusza Łebkowskiego przed agresją LGBT i GW. W nocy doszło do kolejnej profanacji. Rozklejono w okolicy, w tym na toalecie toi-toi, wizerunek MB Częstochowskiej w aureolach z homotęczy. Straszne! - napisała Kaja Godek, która startuje do europarlamentu z list tzw. Konfederacji (porozumienie Korwina i narodowców).


Godek złożyła zawiadomienie na komendzie, a policja potwierdza, że zajęła się sprawą. Głos w tej sprawie zabrał szef MSWiA Joachim Brudziński, który podkreślił, że "nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych happeningów na kulturowe barbarzyństwo". Zapowiedział też, że policja z urzędu zajmie się sprawą profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku.


Zareagował też rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością – czytamy w komunikacie rzecznika.


Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku ma problemy odkąd zbudował kontrowersyjny grób pański w kościele. W grobie tym, wśród grzechów  takich jak hejt czy pycha, umieszczono również  napis LBGT. W Wielką Sobotę doszło tam do awantury pomiędzy księdzem a mężczyzną, w ramach protestu powtykał w instalację tęczowe chorągiewki. Kuria w oświadczeniu stwierdziła, że ksiądz proboszcz był obiektem gróźb, ale "nie skorzystał z zaproponowanej przez Policję ochrony osobistej".

image
Tak wyglądał grób pański w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, fot. Twitter.

ja


Lubię to! Skomentuj296 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo