126 obserwujących
6499 notek
16594k odsłony
3267 odsłon

Kaczyński: PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
Wykop Skomentuj215

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

– To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie - a nie ma sensu jej wprowadzać nie na poważnie - doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków – powiedział prezes PiS w poniedziałek na konferencji prasowej, odnosząc się do podatku katastralnego. 

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości, takich jak mieszkania czy domy, przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez „pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne”. 

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego - mówi Jarosław Kaczyński
PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego - mówi Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

– I oczywiście jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, to jest w naszym przekonaniu niewykluczone biorąc pod uwagę ich rozgarnięcie. Ale jest także druga możliwość - że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem – mówił Kaczyński. 

Zaznaczył, że już kilka lat temu padały propozycje wprowadzenie podatku katastralnego i PiS zdecydowanie im się przeciwstawiło. – Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie – podkreślił prezes partii. 

Podatek katastralny jest podatkiem od nieruchomości, który liczony jest od jej wartości, a nie powierzchni.

KW

Wykop Skomentuj215
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka