157 obserwujących
8522 notki
22422k odsłony
2492 odsłony

Matteo Salvini cytuje słowa św. Jana Pawła II o migracji i „tłumieniu nadużyć”

Włoski wicepremier, szef MSW Matteo Salvini. Fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI
Włoski wicepremier, szef MSW Matteo Salvini. Fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI
Wykop Skomentuj76

Włoski wicepremier, szef MSW Matteo Salvini zacytował w niedzielę słowa św. Jana Pawła II na temat migracji. Słowa te przytoczył w czasie następnego kryzysu wokół statku organizacji pozarządowej z migrantami, któremu zabronił zawinięcia do włoskiego portu. 

Na swoim profilu na Twitterze Salvini przytoczył następujące słowa polskiego papieża z postsynodalnej adhortacji apostolskiej "Ecclesia in Europa" z 2003 roku: "Do władz publicznych należy sprawowanie kontroli nad ruchami migracyjnymi, z uwzględnieniem wymogów dobra wspólnego. Przyjmowanie migrantów winno zawsze odbywać się w poszanowaniu prawa, a zatem, gdy to konieczne, towarzyszyć mu musi stanowcze tłumienie nadużyć". Słowom tym towarzyszy zdjęcie Jana Pawła II. 


W sobotę szef włoskiego MSW podpisał dekret zabraniający statkowi niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch 3, który zabrał z morza ponad 50 migrantów, wpłynięcia do włoskiego portu. Jednostka znajduje się obecnie w pobliżu wyspy Lampedusa. Władze włoskie wyraziły jedynie zgodę na to, aby pokład opuściły dzieci, kobiety w ciąży i chorzy. 

"Ten nielegalny statek może stać na Morzu Śródziemnym tygodniami, miesiącami, aż do Sylwestra" - powiedział Salvini podczas wiecu w sobotę. 

Minister spraw wewnętrznych i lider Ligi argumentuje, że statki organizacji pozarządowych zabierające migrantów z łodzi i pontonów stają się w ten sposób "wspólnikami" przemytników ludzi. Włoskie porty są dla nich zamknięte - powtarza. 

KW

Wykop Skomentuj76
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka