136 obserwujących
6914 notek
17827k odsłon
1127 odsłon

Zmarł młody zakonnik, którego cenił prezydent Duda. Niezwykły hart ducha

Spotkanie Andrzeja Dudy i Michała Łosa w szpialu.fot. Facebook/Orioniści
Spotkanie Andrzeja Dudy i Michała Łosa w szpialu.fot. Facebook/Orioniści
Wykop Skomentuj34

Zmarł ksiądz Michał Łos, chory na raka zakonnik, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste. Miał 31 lat.

O śmierci młodego orionisty poinformowało zgromadzenie Księży Orionistów w mediach społecznościowych. "Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie" - napisali zakonnicy.


Hołd zmarłemu oddał także prezydent Duda na Twitterze. "Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi. Wspomnij na nas w Domu Ojca" – napisał.


Przyjął święcenia na szpitalnym łóżku

Michał Łos pochodził z Dąbrowy Tarnowskiej, z diecezji tarnowskiej. Był klerykiem ostatniego roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie, gdzie uczą się również przyszli orioniści. Od kwietnia, gdy - jak przekazała Archidiecezja Warszawska - zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę nowotworową, przebywał w warszawskim szpitalu na oddziale onkologicznym.

24 maja na szpitalnym łóżku Michał Łos przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego Marka Solarczyka. Zezwolił na nie papież Franciszek, odpowiadając na prośbę przełożonego generalnego orionistów. Jego największym marzeniem było odprawienie choć jednej mszy świętej, zanim umrze. 

7 czerwca ksiądz obchodził 31. urodziny. Jednym z gości w szpitalu był prezydent Andrzej Duda. Ksiądz udzielił prezydentowi bezpośrednio prymicyjnego błogosławieństwa.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Ks. Michał Łos błogosławi prezydenta Dudę. fot. Facebook/Orioniści
Ks. Michał Łos błogosławi prezydenta Dudę. fot. Facebook/Orioniści Spotkanie Andrzeja Dudy i Michała Łosa w szpialu. fot. Facebook/Orioniści Spotkanie Andrzeja Dudy i Michała Łosa w szpialu. fot. Facebook/Orioniści
Spotkanie Andrzeja Dudy i Michała Łosa w szpialu. fot. Facebook/Orioniści
Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo