153 obserwujących
7958 notek
20976k odsłon
2396 odsłon

Policja odnalazła ciało dziecka. Najprawdopodobniej to 5-letni Dawid

Wykop Skomentuj57

Wszystko wskazuje na to, że ciało dziecka znalezione na trasie między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim to 5-letni Dawid.

- Niedawno policjanci prowadzący poszukiwania na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem znaleźli ciało dziecka. Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid - przekazał dziennikarzom Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji. - To były największe poszukiwania, jakie do tej pory prowadziła polska policja - dodał.

Na to, że znalezione ciało to 5-letni Dawid, wskazuje wiele cech, w tym ubiór. "Oczywiście będą jeszcze przeprowadzone okazania z udziałem rodziny, będą czynności wyznaczone przez prokuratora - jednak uznaliśmy, że prawdopodobieństwo jest na tyle duże, że ta informacja musi być przekazana, chociażby ze względu na to, jak duży był odzew społeczny, jak wiele osób angażowało się w te poszukiwania" - przekazała policja.

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

"Policjanci cały czas konsekwentnie od momentu zgłoszenia zaginięcia prowadzili poszukiwania, których nie przerywano. Dzisiaj policjanci odnaleźli ciało. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Podziękowania dla wszystkich osób nas wpierających i służb współpracujących z nami" - napisano w sobotę na Twitterze policji.

Wyrazy współczucia rodzinie chłopca złożyli też stołeczni policjanci. "Policjanci uczestniczący w poszukiwaniach małego Dawida na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim odnaleźli ciało dziecka. Rodzinie Dawida składamy szczere, przepełnione bólem wyrazy współczucia" - czytamy na Twitterze Policji Warszawa.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj57
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo