136 obserwujących
6861 notek
17665k odsłon
6010 odsłon

Debata Kaczyńskiego ze Schetyną? „Nie urządza się meczów ekstraklasy z okręgówką”

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Wykop Skomentuj156

Nie spodziewałbym się debaty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem PO Grzegorzem Schetyną; nie urządza się meczów zespołów ekstraklasy z okręgówką - powiedział w niedzielę poseł PiS Marcin Horała. Ocenił, że program Koalicji Obywatelskiej jest niewiarygodny i niewykonalny. 

W sobotę przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas wizyty w Małopolsce wezwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do debaty. 

Schetyna odniósł się do słów lidera PiS, który mówił w sobotę w Chełmie, że „wiarygodność to warunek funkcjonowania dobrej demokracji”, a jeżeli „jest tak, że mamy wybory, mamy kampanię, i różni ludzie, różne partie coś zapowiadają, coś obiecują, a później tego nie wykonują, to ta demokracja jest w istocie fikcją”. „To jest po prostu oszustwo, a nie żadna demokracja” – powiedział Kaczyński. 

Komentując tę wypowiedź Schetyna wskazał, że PiS nie ma odpowiedzi na sześć punktów programowych KO. – Są bezradni – mówię o politykach PiS - i dlatego atakują, są agresywni. Namawiałbym prezesa Kaczyńskiego, żeby, jak już wróci z wakacji, przyjął propozycję debaty – zaproponował Schetyna. 

Poseł Horała pytany w niedzielę w Polsat News, czy Kaczyński odpowie pozytywnie na zaproszenie lidera PO, odparł: „To jest oczywiście pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, a nie do mnie”. 

Jednocześnie podkreślił, że nie spodziewałby się takiej debaty. – Nie urządza się meczów zespołów ekstraklasy z okręgówką - to by się po prostu źle skończyło – stwierdził Horała. 

Dopytywany, kto w tym przypadku jest ekstraklasą, a kto okręgówką, poseł PiS powiedział: „Myślę, że to jest dość oczywiste - różnica formatów jest tak oczywista. Nie muszę tutaj mówić, kto jest kim”. 

Horała ocenił również, że przedstawiony przez Schetynę tzw. sześciopak, czyli pakiet kilkunastu propozycji Koalicji Obywatelskiej, ujętych w sześciu hasłach - jest „niewiarygodny”. – Dlatego nie ma z czym za bardzo dyskutować. To jest niewykonalne i wewnętrznie sprzeczne – dodał. 

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej
Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej. Fot. PAP/Piotr Polak

Szef Platformy Obywatelskiej w ubiegły weekend, w wystąpieniu podczas forum programowego Koalicji Obywatelskiej, przedstawił sześć głównych zmian, których Polska „pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają”. Na tzw. szóstkę Schetyny składają się propozycje zmian w obszarach: „wolności i demokracji”, „przyjaznej szkoły”, „czystego powietrza i wody”, programy „wyższa płaca” oraz „europejska ochrona zdrowia”, a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się ponadto za zniesieniem zakazu handlu w niedziele oraz związkami partnerskimi. 

KW

Wykop Skomentuj156
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka