149 obserwujących
7735 notek
20368k odsłon
1388 odsłon

Jest kandydat opozycji na marszałka Senatu. Schetyna chwali Tomasza Grodzkiego

Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty poparli kandydaturę Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty poparli kandydaturę Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj74

KO, PSL i SLD zgodziły się na wystawienie wspólnego kandydata na marszałka Sejmu. Został nim Tomasz Grodzki. - To wyjątkowa postać, osoba z wielką kwalifikacją polityczną, merytoryczną, medyczną, ale także moralną - zapewnił Grzegorz Schetyna. 

- Zgodziliśmy się co do tej kandydatury dlatego też, że jako pierwszy ujawnił próbę politycznej korupcji, której miał być poddany po wyborach 13 października - tłumaczył lider Koalicji Obywatelskiej.

Prof. Tomasz Grodzki po wyborach oświadczył, że politycy PiS sondowali możliwość przyłączenia się senatora do obozu rządzącego w zamian za tekę ministra zdrowia. Według opozycji to dowód na korupcję polityczną ze strony Zjednoczonej Prawicy. 

- Będę rekomendował na posiedzeniu zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej prof. Tomasz Grodzkiego jako kandydata na marszałka Senatu.Chcemy pokazać, że polski parlament może funkcjonować tak, jak polski Senat w latach 2019-2023. Korupcji politycznej trzeba powiedzieć zdecydowane "nie" - oświadczył Grzegorz Schetyna na wspólnej konferencji z liderami PSL i Lewicy. 

- Nie będzie to izba zadymy i nie będzie to izba upokarzania opozycji. To nas odróżnia od rządzących, którzy nie dawali przestrzeni dla demokracji w Sejmie - dodał Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Na stanowiska wicemarszałków zostaną rekomendowani z ramienia KO i Lewicy Bogdan Borusewicz i Gabriela Morawska-Stanecka. PSL jeszcze nie wybrało swojego kandydata do pełnienia tej funkcji. - O rekomendacjach PSL do prezydiów Sejmu i Senatu poinformujemy po posiedzeniu klubu parlamentarnego - powiedział Kosiniak-Kamysz. 


- Tomasz Grodzki kandydatem opozycji na Marszałka Senatu. Symboliczna decyzja wskazująca, ze w polityce liczą się pozytywne wartości a nie draństwo. Gratulacje! - napisał poseł Marcin Kierwiński (KO). 

Grodzki uzyskał mandat w wyborach parlamentarnych z okręgu polickiego i Szczecina, uzyskując blisko 150 tys. głosów. Kandydat opozycji jest z wykształcenia profesorem nauk medycznych, chirurgiem, dyrektorem szpitala. Od lat związany z samorządem, reprezentując PO. 


GW

Wykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka