Prawda
Prawda w oczy kole.
2 obserwujących
26 notek
14k odsłon
171 odsłon

Maria i Lech Kaczyńscy wygrali z UBecją!

Wykop Skomentuj7

Naczelny Sąd Administracyjny zadecydował, w Katowicach zostanie plac imienia Marii i Lecha Kaczyńskich.


Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do skargi wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Chodziło o zmianę nazwy placu im. Wilhelma Szewczyka w centrum Katowic na plac im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Według Instytutu Pamięci Narodowej Szewczyk był członkiem egzekutywy komitetu wojewódzkiego w PZPR. Wojewoda chciał zmienić nazwę placu, ale jego decyzję uchylił Wojewódzki Sąd Administracyjny. Wtedy wojewoda złożył skargę do NSA.

Decyzja Wieczorka o zmianie nazwy placu została podjęta 13 grudnia 2017 roku zgodnie z tzw. ustawą dezubekizacyjną. Już wtedy zarządzenie wojewody wywołało sprzeciw części mieszkańców Katowic. W grudniu na placu Szewczyka zebrało się około 400 osób, które protestowały przeciwko zmianie. Negatywnie o zmianie nazwy mówił też prezydent miasta, Marcin Krupa. Podkreślał, że decyzja wojewody nie została skonsultowana z mieszkańcami. NSA orzekł jednak, że zmiana nazwy została przeprowadzona prawidłowo.
Źródło: http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/plac-marii-i-lecha-kaczy%c5%84skich-w-katowicach-zostaje-jest-wyrok-nsa/ar-BBV2Owk?li=BBr5KbO&ocid=UE12DHP

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale