Правда
Prawda w oczy kole.
1 obserwujący
16 notek
12k odsłon
2168 odsłon

Bliżej przekopu Mierzei Wiślanej

Wykop Skomentuj150

Urząd Morski w Gdyni dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie przekopu Mierzei Wiślanej, zwycięzcą postępowania przetargowego zostało konsorcjum firm NDI SA oraz NDI sp. z o.o. mające swoją siedzibę w Sopocie wraz z belgijskim N.V.Besix SA. Konsorcjanci zobowiązali się do wykonania prac objętych kontraktem za łączną kwotę 922 mln 270 tys. 523 zł.

Poza samym przekopem umowa obejmuje wykonanie portów osłonowych na Bałtyku i Zalewie Wiślanym, systemu dróg dojazdowych wraz z mostami obrotowymi na trasie do Krynicy Morskiej, niecki śluzy wraz z wrotami wodnymi oraz sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym, na której będzie odkładany urobek z prac ziemnych. Po zakończeniu budowy wyspa stanie się ekologicznym azylem dla ptactwa wodnego, umożliwiającym bezpieczne gniazdowanie bez ryzyka ze strony drapieżników lądowych, głównie psów, lisów i kotów.


image


Na podstwie: https://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/konsorcjum-nv-besix-i-ndi-z-najkorzystniejsza-oferta-na-przekop-mierzei-wislanej.html


Wykop Skomentuj150
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka