2 obserwujących
25 notek
18k odsłon
  537   0

NIE BĘDZIESZ DOKONYWAŁ TRANSFUZJI KRWI!

 

Ja dopuściłem ją dla was na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie.

                                                                           

Chciałbym, by po moim artykule uratowanych zostało kilka osób, które w szpitalach czekają za transfuzją krwi, a ich Matki, czy Ojcowie, ze względu na spaczone poglądy religijne, zastanawiają się nad tym, czy Pan Bóg dokona cudu i uzdrowi bliską ich sercu osobę, czy też, nie!

Jednak Ci siedzący u wezgłowia Rodzice, bardziej zastanawiać się powinni nad swoją wiarą.

A odpowiedzią na ich udręki wewnętrzne, może być jedno tylko Boże Przykazanie, które kiedyś Mojżesz otrzymał na Górze Synaj. Jest to Szósty w kolejności rozkaz Pana Boga YHWH: „Nie morduj!”.

Ileż to osób już nie żyje, ileż osób zeszło z tego świata, ponieważ człowiek zamiast zaufać Panu Bogu, zaufał drugiemu człowiekowi.

Zamiast ratować życie, tenże człowiek zamordował   bliską jego sercu osobę.


KREW!

To symbol życia. Na całym naszym globie istnieją setki tysięcy, a może i miliony banków, które z pieniędzmi niewiele mają wspólnego, jednak bardzo dużo z miłością względem bliźniego.

Cytat:

26 Gdziekolwiek będziecie mieszkać, nie wolno wam spożywać żadnej krwi: ani krwi ptaków, ani krwi bydląt. 27 Ktokolwiek spożywa jakąkolwiek krew, będzie wykluczony spośród swego ludu”.

Księga Kapłańska 7 (3 Księga Mojżesza)

http://www.nonpossumus.pl/ps/Kpl/7.php

Zakaz spożywania krwi w Starym Przymierzu, był stanowczy i jednoznaczny, a zarazem przestąpienie tegoż, niosło za sobą karę.

  

MYŚL:

Dlaczego  Panie Boże, to, co ponoć jest symbolem życia, ma również prowadzić do śmierci małe dzieci, czekające za transfuzją w szpitalu? Dlaczego ten symbol dobra, ma nieść za sobą smutek, gorycz, nienawiść i płacz Matki nad grobem utraconej pociechy?

 

A może ja, nie do tej osoby zwracam się z tymi pytaniami? Może powinienem otworzyć okno i wrzeszcząc na całe gardło, zadać te pytania przechodniom, ludziom, którzy jutro, czy pojutrze, uśmiercą bliską im osobę?

 *

Tak, to prawda, Pan Bóg YHWH, zakazał w Starym Przymierzu spożywania krwi, lecz nie dlatego, że krew jest niedobra, czy w jakiś sposób potępiona, lecz dlatego, że owa krew miała być przynależna tylko Panu Bogu, a nie człowiekowi! To następny, z wielu Przepisów Pana Boga YHWH, który miał nauczyć izraelitów posłuszeństwa i bojaźni przed Panem, bojaźni czysto rytualnej, a nie, namawianiem Stwórcy, do mordowania tych, którzy krwi potrzebują.

Bardzo ważny cytat  widnieje w Księdze Kapłańskiej, (3 Księga Mojżeszowa) 17:10-12:

„10 Jeżeli kto z domu Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się między nimi, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę oblicze moje przeciwko temu człowiekowi spożywającemu krew i wyłączę go spośród jego ludu. 11 Bo życie ciała jest we krwi,  a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz, który się osiedlił wśród was nie będzie spożywał krwi”.

http://www.nonpossumus.pl/ps/Kpl/17.php Biblia Tysiąclecia

 

Chciałbym, by Czytelnik zwrócił swoje oczy na następujące słowa:

11 Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12 Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi”.

 

No cóż, z powyższego fragmentu wynika jednoznacznie, że ten rytualny przepis zakazu spożywania krwi, posiadał tylko jeden wydźwięk:

Nie należało spożywać krwi, dlatego, że krew była symbolem przebłagania za grzechy, za winy człowieka i mogła być tylko i wyłącznie wylewana na ołtarzu, „ku miłej wonności” dla Pana Boga YHWH. Dlatego Izraelitom Pan Bóg Rzekł, by krwi nie spożywali!

A tutaj łóżko, szpital i małe dziecko oczekujące na pomoc Rodzica i… źle zrozumiany werset w „religijnej” głowie.

Znalazłem w Internecie, taki zapis:

„Doustne lub dożylne przyjmowanie krwi jest pogwałceniem prawa Bożego.  Rodz. 9:3, 4; Kapł. 17:14; Dzieje 15:28, 29”.

Przede wszystkim, zgodnie z Nauką Pana Jezusa, zdanie powyższe powinno brzmieć:

Doustne przyjmowanie krwi BYŁO pogwałceniem prawa Bożego, które otrzymał Mojżesz”.

Przyjrzyjmy się zaproponowanemu przez Świadków..., cytatowi z Księgi Kapłańskiej 17:14.

14 Bo życie wszelkiego ciała jest we krwi jego - dlatego dałem nakaz synom Izraela: nie będziecie spożywać krwi żadnego ciała, bo życie wszelkiego ciała jest w jego krwi. Ktokolwiek by ją spożywał, zostanie wyłączony”.

Jednak fragment, który ja przytoczyłem z  Księgi Kapłańskiej,  a szczególnie werset 11, rozdziału siedemnastego, wyraźnie określa zamierzenia Pana Boga w tym temacie. Wyraźnie i jednoznacznie.

Świadkowie... proponują również fragment z Dziejów Apostolskich 15:28, 29! Ma on być ponoć dowodem na to, że nie wolno popierać transfuzji krwi.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo