Pocztówka archiwalna
Pocztówka archiwalna
wolny-rynek wolny-rynek
66
BLOG

W Zielonej Górze odbędą się konsultacje społeczne w sprawie likwidacji kolei

wolny-rynek wolny-rynek Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Miasto Y., Europa Środkowa. W głównej lokalnej gazecie ukazuje się całostronnicowa reklama opłacona przez władze miasta. Władze miasta zresztą mają swój koncern medialny- własne "radio prezydenckie" (autentyk!), własną bezpłatną gazetę dostarczaną do każdego mieszkania bezpłatnie. Nikt nie może się mierzyć zasięgiem mediów z lokalną władzą. 


Chciałbym zapytać mieszkańców, czy mimo tych płynących do nich nieustannie i bezpłatnie- informacji z ratusza, są pogodzeni z decyzją władz miasta o bezpowrotnej likwidacji szynowego transportu miejskiego w Zielonej Górze.


Lepiej spotkać się późno niż wcale. Agencja prasowa którą prowadzę, przeprowadza ogólnopolskie konsultacje społeczne w sprawie likwidacji linii kolei miejskiej/ podmiejskiej w mieście Zielona Góra. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie organizowane przez moją własną agencję prasową Merkuriusz Polski.


Czy przedwojenne torowisko kolei aglomeracyjnej, którym do 1946 roku kilkakrotnie w ciągu dnia kursowała pasażerska kolej podmiejska, powinno być zamienione w 4-jezdniową arterię samochodową? Czy też, wzorem Olsztyna i Rzeszowa, nie mówiąc o większych miastach- władze powinny postawić na rozwój pasażerskiej kolei aglomeracyjnej? Mniejsze miasta wokół Zielonej Góry (Frankfurt/O, Gorzów, Cottbus) postawiły na rozwój szynowego transportu miejskiego. W poniedziałek 3 kwietnia o 18.30 jest w tej sprawie zorganizowane spotkanie - konsultacje społeczne- na rogu Dworcowej i Batorego w Zielonej Górze. Zapraszamy.


wolny-rynek
O mnie wolny-rynek

Absolwent Universite de Metz i Viadrina University, ekonomista. Specjalizuje się w infrastrukturze. Zawodowo jednak zajmuje się branżą e-commerce, ostatnio tworząc np. portal poselska.pl czy ie.org.pl. Interesuje się historią i muzyką. Uprawia sporty: capoeirę, downhill i snowboard. Interesuje się też ochroną zabytków i środowiska naturalnego. Poglądy gospodarcze: ordoliberał, wyznanie: Rastafari/Baha'i. Email: phooli(małpa)gmail.com Czasopismo Gazeta Poselska Promote your Page too

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka