Blog
Gazeta Poselska - Wieczorna.pl
wolny-rynek
wolny-rynek Jestem ekonomistą, wydawcą.
31 obserwujących 451 notek 477467 odsłon
wolny-rynek, 31 marca 2017 r.

W Zielonej Górze odbędą się konsultacje społeczne w sprawie likwidacji kolei

66 0 0 A A A
Pocztówka archiwalna
Pocztówka archiwalna

Miasto Y., Europa Środkowa. W głównej lokalnej gazecie ukazuje się całostronnicowa reklama opłacona przez władze miasta. Władze miasta zresztą mają swój koncern medialny- własne "radio prezydenckie" (autentyk!), własną bezpłatną gazetę dostarczaną do każdego mieszkania bezpłatnie. Nikt nie może się mierzyć zasięgiem mediów z lokalną władzą. 


Chciałbym zapytać mieszkańców, czy mimo tych płynących do nich nieustannie i bezpłatnie- informacji z ratusza, są pogodzeni z decyzją władz miasta o bezpowrotnej likwidacji szynowego transportu miejskiego w Zielonej Górze.


Lepiej spotkać się późno niż wcale. Agencja prasowa którą prowadzę, przeprowadza ogólnopolskie konsultacje społeczne w sprawie likwidacji linii kolei miejskiej/ podmiejskiej w mieście Zielona Góra. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie organizowane przez moją własną agencję prasową Merkuriusz Polski.


Czy przedwojenne torowisko kolei aglomeracyjnej, którym do 1946 roku kilkakrotnie w ciągu dnia kursowała pasażerska kolej podmiejska, powinno być zamienione w 4-jezdniową arterię samochodową? Czy też, wzorem Olsztyna i Rzeszowa, nie mówiąc o większych miastach- władze powinny postawić na rozwój pasażerskiej kolei aglomeracyjnej? Mniejsze miasta wokół Zielonej Góry (Frankfurt/O, Gorzów, Cottbus) postawiły na rozwój szynowego transportu miejskiego. W poniedziałek 3 kwietnia o 18.30 jest w tej sprawie zorganizowane spotkanie - konsultacje społeczne- na rogu Dworcowej i Batorego w Zielonej Górze. Zapraszamy.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Universite de Metz i Viadrina University, ekonomista. Specjalizuje się w infrastrukturze. Zawodowo jednak zajmuje się branżą e-commerce, ostatnio tworząc np. portal poselska.pl czy ie.org.pl. Interesuje się historią i muzyką. Uprawia sporty: capoeirę, downhill i snowboard. Interesuje się też ochroną zabytków i środowiska naturalnego. Poglądy gospodarcze: ordoliberał, wyznanie: Rastafari/Baha'i. Email: phooli(małpa)gmail.com
Czasopismo Gazeta Poselska
image
Promote your Page too

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Czy można zacytowac fragmenty za podaniem autora i źródła?
  • Koszty utrzymania portu lotniczego są podobne jak koszty utrzymania żłobk- port lotniczy w...
  • @Autor Czytelników Gazety Poselskiej informujemy, że nasza gazeta nie została zaproszona do...

Tematy w dziale Gospodarka