32 obserwujących
451 notek
514k odsłon
  66   0

W Zielonej Górze odbędą się konsultacje społeczne w sprawie likwidacji kolei

Pocztówka archiwalna
Pocztówka archiwalna

Miasto Y., Europa Środkowa. W głównej lokalnej gazecie ukazuje się całostronnicowa reklama opłacona przez władze miasta. Władze miasta zresztą mają swój koncern medialny- własne "radio prezydenckie" (autentyk!), własną bezpłatną gazetę dostarczaną do każdego mieszkania bezpłatnie. Nikt nie może się mierzyć zasięgiem mediów z lokalną władzą. 


Chciałbym zapytać mieszkańców, czy mimo tych płynących do nich nieustannie i bezpłatnie- informacji z ratusza, są pogodzeni z decyzją władz miasta o bezpowrotnej likwidacji szynowego transportu miejskiego w Zielonej Górze.


Lepiej spotkać się późno niż wcale. Agencja prasowa którą prowadzę, przeprowadza ogólnopolskie konsultacje społeczne w sprawie likwidacji linii kolei miejskiej/ podmiejskiej w mieście Zielona Góra. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie organizowane przez moją własną agencję prasową Merkuriusz Polski.


Czy przedwojenne torowisko kolei aglomeracyjnej, którym do 1946 roku kilkakrotnie w ciągu dnia kursowała pasażerska kolej podmiejska, powinno być zamienione w 4-jezdniową arterię samochodową? Czy też, wzorem Olsztyna i Rzeszowa, nie mówiąc o większych miastach- władze powinny postawić na rozwój pasażerskiej kolei aglomeracyjnej? Mniejsze miasta wokół Zielonej Góry (Frankfurt/O, Gorzów, Cottbus) postawiły na rozwój szynowego transportu miejskiego. W poniedziałek 3 kwietnia o 18.30 jest w tej sprawie zorganizowane spotkanie - konsultacje społeczne- na rogu Dworcowej i Batorego w Zielonej Górze. Zapraszamy.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka