13 obserwujących
18 notek
32k odsłony
  1039   0

Wybory parlamentarne 2019. Cisza wyborcza w Salon24.pl

Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej, fot. PAP/Tomasz Gzell
Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej, fot. PAP/Tomasz Gzell

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października. Już od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza. Potrwa do ogłoszenia wyników, czyli do godziny 21.00 w niedzielę. 

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania. Może zostać przedłużona, jeśli w wyniku jakichś nieprzewidzianych wydarzeń któraś z obwodowych komisji wyborczych podejmie uchwałę o przedłużeniu głosowania. Wtedy wyniki exit polls zostaną opublikowane później.  

Podczas ciszy wyborczej kategorycznie zabroniona jest agitacja wyborcza, publikowanie sondaży oraz przewidywanych wyników wyborów. Materiały wyborcze publikowane przed zakończeniem kampanii wyborczej nie muszą być usunięte z przestrzeni publicznej, zakaz obejmuje treści rozpowszechniane po nastaniu tzw. ciszy wyborczej.

Zobacz instrukcję wideo przygotowaną przez PKW:


Cisza wyborcza w Salonie24

W Salonie24 w czasie ciszy wyborczej najnowsze notki opublikowane przez użytkowników nie będą widoczne na dole strony głównej oraz na podstronie Najnowsze notki. Notki będą widoczne na blogach ich autorów. Blokada zostanie zdjęta w niedzielę o godz. 21.01.


Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka