Vox Natio
"Alea iacta est".
2 obserwujących
8 notek
2799 odsłon
90 odsłon

Rybnicki Klub Konfederacji

Wykop Skomentuj

image


Dokładnie 15 sierpnia, z inicjatywy Agnieszki Pierchały, w ramach szerszego projektu politycznego Konfederacja Wolność i Niepodległość, powstał w Rybniku Klub Konfederacji.

Idea Klubów Konfederacji  jest dosyć prosta i przejrzysta: bazuje na chęci aktywizacji społeczno- politycznej obywateli. Jest to najlepszy sposób na budowę świadomości politycznej społeczeństwa obywatelskiego czującego odpowiedzialność za losy wspólnoty na poziomie lokalnym, jak i globalnym.

Klub Konfederacji Rybnik aktualnie posiada 61 zarejestrowanych członków, oraz 142 niezarejestrowanych sympatyków. Liczby te mówią same za siebie i doskonale obrazują, że wielu ludziom zależy na Rybniku i na Polsce. Warto zauważyć, że z każdym miesiącem przybywa sympatyków Rybnickiego Klubu  Konfederacji. Pomimo że nasz Klub istnieje względnie krótko, już można obserwować jego działania i podejmowane aktywności pod okiem lidera. Nieoficjalne rozpoczęcie działalności miało miejsce na spotkaniu na Strzelnicy sportowej Paruszowiec MKS LOK Rybnik. Mamy już za sobą takie akcje jak „Nie, dla bezkarności urzędniczej” z 14 września bieżącego roku, czy też wsparcie, oraz udział członków rybnickiego klubu w przedsięwzięciach organizowanych przez podmioty tworzące Konfederację, takich jak „Marsz o Wolność - zakończyć plandemię”. Ponadto aktualne inicjatywy w ramach projektu „STOP PIĄTCE PRZECIWKO ROLNIKOM” oraz udział w wielu innych społecznie ważnych e ventach.

Pewnie zadajecie sobie państwo pytanie, czym jest Klub Konfederacji Rybnik? Odpowiedź wydaje się prosta. Rybnicki Klub Konfederacji jest zrębem organizacji politycznej zrzeszającym osoby, którym zależy na tym, w jakim kierunku podąża ich miasto, region i kraj. Klub Konfederacji Rybnik jest też swoistą grupą dyskusyjną, w której debatuje się na różne tematy, poczynając od zagadnień społecznych, politycznych, kończących na tych dotyczących funkcjonowania rybniczan w codziennym życiu. Wszystkie te rozmowy mają swój cel, konstruują podłoże, oraz plan działania dla rozwoju klubu, jak i precyzują koncepcje i zadania na przyszłość. Ponieważ trzeba wiedzieć jedno: bez dobrej organizacji, nie ma efektywnego i skutecznego działania -  żeby to osiągnąć, należy rozmawiać i wypracowywać konsensus, służący budowie lepszego jutra. Rybnicki Klub Konfederacji to również platforma łącząca szeroko rozumiane środowiska narodowe, wolnościowe, tradycjonalistyczne. Pozwalająca walczyć o wartości, cele, przyświecającym tym środowiskom od początku ich istnienia.

Dlatego też, jeżeli bliskie są ci wartości głoszone przez Konfederacje Wolność i Niepodległość, to warto wstąpić do naszego klubu. Jeżeli zależy ci na rozwoju, oraz budowie twego miejsca zamieszkania, bliskie twemu sercu są problemy wspólnoty zamieszkującej Rybnik, chcesz zacząć działać na rzecz poprawy warunków życia w Rybniku, to Klub Konfederacji Rybnik jest doskonałym wyborem! Warto zacząć czynnie działać, ważna jest praca u podstaw, bo jedynie tak możemy coś naprawić w naszym kraju!

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka