Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
70 obserwujących
463 notki
1127k odsłon
1753 odsłony

Co chodzi po głowie niemieckim technokratom?

„Hannoversche Allgemeine Zeitung” z 21.08.2020
„Hannoversche Allgemeine Zeitung” z 21.08.2020
Wykop Skomentuj80


Niedawno, bo 21.08.2020 w „Hannoversche Allgemeine Zeitung” ukazał się krótki artykulik poświęcony wywiadowi z Wolfgangiem Schäuble, czołowym politykiem CDU i byłym ministrem spraw wewnętrznych Niemiec a potem długoletnim ministrem finansów, a dziś szefem niemieckiego parlamentu. Poszedłem tym tropem.

W wywiadzie dla „Neue Westfalischen” wypoczęty po urlopie polityk powiedział, że „epidemia coronavirusa jest wielką szansą dla Europy”.

Bardziej przerażające jest to, co mówi dalej.

Schäuble chce wykorzystać epidemię do złamania oporu państw przed zmianami i całkowitą integracją doprowadzającą do finansowej i gospodarczej jedności, całej Unii Europejskiej!

Po tych słowach powinien utracić wszelkie stanowiska w Parlamencie Niemieckim, bo zaprezentowane stanowisko, jest niczym innym jak dążeniem do despotycznych rządów, które z demokracją nie mają nic wspólnego.

Jest to szokujące, bo Schäublego kiedyś bardzo chwalił Helmut Schmidt, jako prawdziwego demokratę i Europejczyka. Jak widać podobnie jak Helmut Kohl wobec Angeli Merkel, Schmidt mylił się w ocenie tego, kim jest Schäuble. I ja na swoim blogu przed paru laty cytowałem opinię Helmuta Schmidta…

Słowa takie nie powinny nigdy paść z ust wysokiego urzędnika państwowego. Jego poglądy dyskwalifikują go do sprawowania demokratycznych funkcji!

W zasadzie dobrze, że Schäuble puścił farbę i powinno to zostać zauważone przez dyplomację innych państw UE. Zwolennicy dyktatury pokroju tego polityka powinni być izolowani przez unijne gremia.

Co gorsza słowa tego polityka stają się paliwem dla zwolenników spiskowych teorii na temat obecnej pandemii.

Podsumowując.

Skandaliczne słowa i skandaliczne poglądy. A biorąc pod uwagę, że nastroje w Niemczech są bliskie wybuchu społecznego niezadowolenia, świadome prowokowanie przez Schäublego, należy uznać za próbę destabilizacji państwa jak i Unii Europejskiej.https://www.nw.de/nachrichten/politik/22845605_Schaeuble-Die-Corona-Krise-ist-eine-grosse-Chance.html

Wykop Skomentuj80
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka