Blog
Percepcja bez emocji
an24
an24 wnioski analizy politologia
17 obserwujących 67 notek 114008 odsłon
an24, 7 lipca 2017 r.

Donald Trump unieważnił trzy wielkie konferencje

969 31 0 A A A

Postawienie Rzeczpospolitej Polskiej i tego co mamy w naszym dziedzictwie kulturowym, czyli republikanizm wypełniony personalizmem – jako wzoru rozwoju cywilizacji do naśladowania było najważniejszym, przełomowym elementem wystąpienia Locke w wydaniu republikanizmu amerykańskiego, dokonanego ustami Prezydenta Donalda Trumpa, jakiego nie mieliśmy od początku XVIII wieku.

„Polska to naród liczący ponad tysiąc lat. Polska jest geograficznym sercem Europy, ale co więcej w Polkach widzimy ducha Europy. Wasz naród jest wielki z powodu Waszego ducha, macie ogromną wolę. Polska była atakowana, niszczona, ale nigdy nie udało się jej wymazać z historii, ani z jej serc. Traciliście ziemie, ale nigdy nie straciliście dumy. Silna Polska, to błogosławieństwo dla Europy, a silna Europa to błogosławieństwo dla świata. Polska jest jednym z wiodących krajów sojuszniczych w NATO. Jeśli zabraknie nam rodzin i wartości to będziemy słabi i nie przetrwamy. Jeżeli, ktoś zapomni o tych rzeczach, niech przyjedzie do Polski, która nigdy o tym nie zapomniała. Niech przyjedzie do Warszawy i zapozna się z historią Powstania Warszawskiego. Tak jak Polski nie udało się złamać, tak chcę powiedzieć, że Zachód nigdy nie da się złamać, nasze wartości zwyciężą, a nasza cywilizacja zatryumfuje. Wspólnie musimy się bić jak Polacy za rodzinę, wolność, kraj i Boga. Niech Bóg błogosławi Polaków!”

Równie ważne i przełomowe były słowa wskazujące, że Polacy, jak i Żydzi byli mordowani przez Kanta wypełnionego Lutrem na którego swego czasu nałożono rasizm a egzemplifikacją tego był nazizm - wkroczył w tym celu na ziemie Rzeczpospolitej Polskiej. Mówi to też samodzierżawiu wypełnionemu prawosławiem z garbem Marksa i Engelsa – mordowaliście Polaków - bohaterów. Taki właśnie jest sens słów wypowiedzianych przez Locke ustami Prezydenta Donalda Trumpa: „w 1939 r. na Polskę napadły hitlerowskie Niemcy i Związek Sowiecki. - To było straszne - Pod podwójną okupacją Polacy musieli wycierpieć rzeczy, których nie da się opisać: masakra w lesie katyńskim, Holokaust, powstanie w getcie i Powstanie Warszawskie, zniszczenie tej pięknej stolicy, dynamiczna największa żydowska diaspora w Europie została zredukowana niemal do zera” oraz „ponad 150 tys. Polaków zginęło w trakcie tej desperackiej walki przeciwko uciskowi. Po drugiej stronie rzeki stała Armia Czerwona, stała i czekała. Sowieci patrzyli, jak naziści bezlitośnie niszczą miasto, mordując mężczyzn, kobiety i dzieci. Próbowali zniszczyć na zawsze ten naród, próbując uderzyć w waszą wolę przetrwania”.

Mamy do czynienie ze zmianą przekazu światowego II wojny światowej. Dotychczas od Locke w wydaniu republikanizmu amerykańskiego mogliśmy usłyszeć – kłamstwa, że to naziści weszli zbrojnie do Polski 1 września 1939 roku, chronić Żydów przed Polakami – taki jest sens słów „Polish death camps” z ust Locke w wydaniu Obamy, którego tak namiętnie kocha lewica i liberałowie w Polsce i na świecie. 

Słowa te wypowiedział Prezydent Donald Trump, nie tylko do państw Trójmorza, ale przede wszystkim do Kanta wypełnionego Lutrem, Rousseau i Monteskiusza w wydaniu Republic, Locke w wydaniu brytyjskim. Także samodzierżawia wypełnionego prawosławiem i innych narodów mogących czerpać z dorobku dobrodziejstwa dziedzictwa kulturowego Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a które się tego dziedzictwa wyrzekły na rzecz fundamentalizmu etnicznego.

Mówiąc o wartościach, tradycji, rodzinie, Bogu, Zwycięstwie cywilizacji zachodu – jasno daje sygnał temu Rousseau i Kantyzmowi – musicie wyrzucić ich do kosza: „Wspólnie musimy się bić jak Polacy za rodzinę, wolność, kraj i Boga. Niech Bóg błogosławi Polaków!”. Wzorem jest Polska i jej republikanizm wypełniony personalizmem. To jest droga do sukcesu. Wracamy do Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Nie dziwcie się, że lewica i liberałowie, tak płaczą. Świat im się wali pod nogami. Bożki się rozwalają.

Najważniejsze jednak było to, czego Locke w wydaniu Donalda Trumpa nie zrobił, mając za zięcia i córkę wyznania Mojżeszowego – Nie odwiedził Pomnika Bohaterów Getta. Do tej pory każdy z przywódców państw przylatujący do Warszawy odwiedzał i składał kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Getta, mijając Pomnik Powstania Warszawskiego. Wizyta pod tym pomnikiem była obowiązkiem. Normą też było mijanie Pomnika Powstania Warszawskiego. Prezydent Trump kwiatów nie złożył i nie pokłonił się pod pomnikiem. Kwiaty złożyła córka Iwanka, która też odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich. Locke w wydaniu Trumpa wybrał Pomnik Powstania Warszawskiego (pomyślany co prawda w PRL-u państwie marksistowskim), ale jednak symbol męczeństwa i mordowania Polaków, a zarazem bohaterstwa młodych żołnierzy idących z gołymi rękami na wroga. Na tych co przyszli tu mordować Polaków i Żydów.

Opublikowano: 07.07.2017 22:36. Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 10:15.
Autor: an24
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W wyborach lokalnych ludzie głosują za pracą (obroną lub zajęciem), interesami lokalnymi...
  • Obecnie mamy 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatów. Nie ma sensu utrzymywać ok....
  • Jest oczywistą-oczywistością iż PAD to Mąż Stanu z dużymi szansami na zostanie politykiem...

Tematy w dziale Polityka