Logo Koncertu
Logo Koncertu
Andrzej Mandryka Andrzej Mandryka
78
BLOG

Koncert Charytatywny Kopernika

Andrzej Mandryka Andrzej Mandryka Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

W dzisiejszych czasach możemy usłyszeć wiele złych słów o młodzieży. Koncert Charytatywny Kopernika to wydarzenie, które odbywa się w Katowicach od wielu lat. Takie akcje dobroczynne pokazują, że wśród różnych złych sytuacji z udziałem młodzieży możemy dostrzec wiele dobra przekazywanego przez uczniów osobom potrzebującym. 

Od osiemnastu lat kolejne pokolenia katowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika organizują niezwykły koncert, który od początku do końca jest organizowany przez uczniów z pomocą nauczycieli. Historia koncertu rozpoczęła się, gdy jedna z uczennic Kopernika poważnie zachorowała; potrzebne były ogromne środki na jej leczenie i rehabilitację. Przez tyle lat funkcjonowania koncertu uczniowie pomogli wielu instytucjom, między innymi Hospicjum Cordis w Mysłowicach, a także wielu ciężko chorym osobom, zwłaszcza uczniom i absolwentom katowickiego liceum.

Pierwsza edycja koncertu odbyła się w kopernikowskiej sali gimnastycznej, która okazała się za mała na pomieszczenie takiej liczby gości. Kolejne edycje odbywały się w takich miejscach, jak: Miejski Dom Kultury w Katowicach - Szopienicach, Chorzowskim Centrum Kultury, Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek - Katowice Miasto Ogrodów, a także w katowickim Pałacu Młodzieży, w którym odbyło się dotychczas najwięcej edycji. Tegoroczna, osiemnasta edycja odbędzie się - tak, jak dziesiąta - w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek - Katowice Miasto Ogrodów. Sala koncertowa pomieści prawie tysiąc osób na widowni; bilety na koncert wyprzedawały się w ciągu kilku godzin.

Zeszłoroczny, siedemnasty koncert grał dla absolwenta pierwszego Liceum Ogólnokształcącego, Michała Włodarskiego. Wybitny matematyk, który ukończył krakowską Akademię Górniczo - Hutniczą zatruł się tlenkiem węgla. Uczniowie Kopernika zebrali prawie 40 tysięcy złotych poprzez aukcję, loterię, kiermasz i sprzedaż koncertowych biletów; w organizację zaangażowanych jest prawie 200 osób.

Zdjęcie pochodzi ze strony organizatora na Facebooka

Koncert Charytatywny to bardzo rozbudowane wydarzenie trwające prawie pięć godzin: pokazy taneczne, występy solowe i zespołów muzycznych, a także koronujący cały koncert musical o autorskim scenariuszu, choreografii, scenografii, a także oprawy muzycznej.

W tym roku uczniowie Kopernika zbierają pieniądze dla ciężko chorej 9-letniej Patrycji. 

Tutaj znajdą państwo więcej informacji o całej imprezie.

Urodziłem się w 2001 roku i, jak mówią rodzice, sam zostałem patriotą. Nikt mi nie wpajał patriotyzmu do głowy, oprócz wywieszania z tatą flagi 3 maja i 11 listopada. Interesuję się muzyką (uczęszczam do szkoły muzycznej II st.), polityką i wieloma innymi rzeczami.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo