8 obserwujących
25 notek
259k odsłon
Jan Nowicki. Od A do Z

Jan Nowicki. Od A do Z

Minęły już prawie dwa miesiące od śmierci „Wielkiego Szu”. Jest to zatem odpowiednia pora, żeby napisać coś więcej na temat tego wybitnego aktora. Tym bardziej że Nowicki i w realu był bardzo charyzmatyczną postacią. A jego twórczość niewątpliwie przetrwała próbę czasu.
Polscy giganci social media wyparci przez konkurentów z USA. Facebooka, Twittera i innych

Polscy giganci social media wyparci przez konkurentów z USA. Facebooka, Twittera i innych

Pomyśleć, że jeszcze w 2010 roku miliony osób w Polsce kontaktowało się ze sobą w internecie głównie za pomocą rodzimych komunikatorów i serwisów społecznościowych. Niebawem jednak nastąpił krach ich popularności i Nasza Klasa z Gadu-Gadu w tempie ekspresowym straciły użytkowników na rzecz Facebooka oraz Messengera. Proceder ten dotyczył jednak zdecydowanie więcej tzw. społecznościówek.
Europo uwolnij Assange'a  — zlot i koncert. Wydarzenie dla ludzi ceniących prawdę

Europo uwolnij Assange'a — zlot i koncert. Wydarzenie dla ludzi ceniących prawdę

Dzisiaj o godzinie 14-stej na brukselskim Place de la Monnaie odbędzie się „EU Free Assange Concert/Rally”. Ten zlotokoncert jest największym wydarzeniem wspierającym Juliana Assange w tym roku. 3 dni temu sąd w Londynie wydał bowiem formalny nakaz ekstradycji założyciela WikiLeaks do Stanów Zjednoczonych, gdzie grozi mu 175 lat więzienia za opublikowanie dowodów zbrodni wojennych, łamania praw człowieka i tortur.
Polskie prawicowe społecznościówki. Trochę znane i te prawie nieznane

Polskie prawicowe społecznościówki. Trochę znane i te prawie nieznane

Fakty są takie, że w Polsce prawicowe portale społecznościowe ogółem nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jest to dziwna sytuacja, wszakże w naszym kraju już od wielu lat rządzi PiS, a 90 procent społeczeństwa się mieni katolikami. Polki i Polacy zdecydowanie wolą jednak korzystać z lewicowego Facebooka, Twittera czy Instagrama.