23 obserwujących
878 notek
1443k odsłony
  2015   0

Jest nowy najbogatszy człowiek świata. Ma 49 lat.

image


Rok 2021 zaczął się pomyślnie dla Elona Muska – stał się najbogatszym człowiekiem świata. Tym samym założyciel Tesli odebrał ten tytuł Jeffowi Bezosowi, właścicielowi Amazona. Informację o sukcesie Muska potwierdziła agencja informacyjna AFP. Doniesienia, że dogania finansowo właściciela Amazona, pojawiały się już jesienią ubiegłego roku. Eksperci wysuwali takie przypuszczenia na podstawie rosnących kursów akcji Tesli.

Jak podaje CNBC, eksperci oszacowali wartość majątku Elona Muska na ponad 185 miliardów dolarów. Dla porównania Jeff Bezos – który był najbogatszym człowiekiem świata od 2017 roku – posiada obecnie 184 miliardy dolarów. Jeszcze na początku 2020 roku Elon Musk dysponował majątkiem o wartości około 27 miliardów dolarów. W konsekwencji zajmował jedną z ostatnich pozycji na liście 50 najbogatszych osób na świecie. Sytuacja uległa diametralnej zdanie dzięki aż dziewięciokrotnemu wzrostowi wartości akcji Tesli.

Gdy wartość majątku Elona Muska gwałtownie rosła, Jeff Bezos borykał się z problemami finansowymi. Mimo że właściciel Amazona wciąż odnotowywał zyski w wysokości miliardów dolarów, ceny jego akcji giełdowych utrzymywały się na podobnym poziomie. To konsekwencja odgórnych regulacji wprowadzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka